Rüyada Saç Kestirmek Nedir? Ne anlama gelir? İslami Rüya Tabiri Kitabı, Rüyada Saç Kestirmek Nedir? Ne anlama gelir? İslami Rüya Yorumları Ansiklopedisi

Etiketler: Rüyada Saç Kestirmek Nedir? Ne anlama gelir? Neye Delalet Eder Neye İşarettir?, Rüyada Saç Kestirmek Nedir? Ne anlama gelir? Nedir Ne Demek Ne Anlama Gelir Manası Rüya Açıklaması Yorumu

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada saç kestirmek, vakar ve temkine ve uzun ömre delalet eder diye rüya tabiri olur. Rüyada görülen aklık, sakal ve başın tamamında olursa, bu rüya, fakirliğe aittir diye rüya tabiri olur. Detaylı anlatımımızı aşağıda bulabilirsiniz.

 • Rüyada saçının bir kısmının ağardığını görmek, rüya tabiri vakar ve temkinin çok iyi olduğuna, başı ağrıyanın zevcesi hamile ise, bir erkek çocuğunun olacağına alamettir.
 • Rüyada sakalındaki beyaz tüyleri yolduğunu veya kestiğini görmek, rüya tabiri ihtiyarlara hürmete delalet eder. Evli kadının rüyada saçının ağardığını görmesi, rüya tabiri kocasının günahkar ve fasıl olduğuna delalet eder.
 • Rüyada saç ağarması, rüya tabiri kaybolmuş bir kişinin veya misafirin gelmesine işarettir. Rüyada vücudundaki kılların ağardığını görmek, rüya tabiri zengin için malının gideceğine, fakir için de, ödenmesi güç olan borca delalet eder diye rüya tabiri edilir.
 • Saçı sakalı ak bir kişinin, rüyada saçının daha fazla ağarmış olduğunu, fakat bunların içinde siyah tüylerin de bulunduğunu görmesi, rüya tabirleri kaynaklarına göre rüya tabiri olgunluğa ve kemale delalet eder. Sakalında beyazlık bulunmayan bir kimsenin rüyada sakalında üçe kadar beyaz tüy belirdiğini görmesi, erkek bir çocuk ile tabir olunur ve o zatın erkek bir çocuğa dünyaya gelir. Rüyada hasta bir adamın saçının ağardığını görmesi, rüya tabiri ölüm ve kefene aittir. Rüyada askerin yekûnunun başının ağardığını görmek, zaaf ve firara delâlet eder ve asker düşman karşısında tutunamaz.
 • Rüyada saç görmek, rüya tabiri mala ve uzun ömre delalet eder. Bir kimsenin rüyada saçının düz ve kıvırcık olduğunu görmesi, rüya tabiri şeref ve bahtiyarlığa işarettir.

İslami Ruya Tabirleri açısından Rüyada Saç kestirmek

 • Cafer-i Sâdık (r.a) demiştir ki: Rüyalarda saç kestirilmesi ile ilgili olarak ; dört anlamda tabir olunur: a) Hac, b) Sefer,. c) İzzet ve makam, d) Mertebe
 • Rüyada kulakta kıl görmek, rüya tabiri ilme veya işitilecek bir söze delâlet eder. Rüyada gür saç görmek, rüya tabiri mala ve uzun ömre işarettir. Bundan dolayı rüyada saçlarının uzadığını görmek, rüya tabiri ömrü uzun olur anlamına gelir. Rüyada başındaki gür bir saçı başka bir saçla ördüğünü görmek, rüya tabiri zengin için malın artmasına ve ödünç aldığı malla ticarette bulunmasına delalet eder. Bu rüya tabiri, fakir hakkında borca işarettir
 • Bir kadının rüyada saçının uzun olduğunu ve bundan da çok memnun kaldığını görmesi, rüya tabiri kendisi hakkında güzel ve makbuldür. Çünkü saç kadının zinetidir. Rüyada saç ördüğünü görmek, rüya tabiri işleri pürüzsüz yapmaya delalet eder. Kadınların rüyada saçlarını örmesi hayra, saç örmeyi kendisine adet edinen bir erkeğin rüyada saçını örmesi, rüya tabiri mal biriktirme ve onu muhafaza etmeye işarettir.
 • Rüyada hac zamanı saçını kestiğini ve kısalttığını görmek, rüya tabiri hayır ve emniyete delalet eder. Kederli ve üzüntülü kimsenin rüyada saçını gür görmesi, keder ve üzüntüsünün artacağına delalet eder. Sevinçliler için de gür saç sevinçlerinin artmasına delâlet eder.
 • Rüyada başının ön tarafındaki saçlarını dağınık ve perişan görmek, zillet ve perişanlığa delâlet eder. Rüyada koltuk altının kılının uzun olduğunu görmek, rüya tabiri rüya sahibinin istek ve arzusuna kavuşmasına ve dinin sağlam olmasıyla yorumlanır.
 • Rüyada avuç içi ve ayak altı gibi uygun olmayan yerde saç bittiğini görmek, rüya sahibinin rahatının bozulmasam veya Allah’ın rızası bulunmayan bir işe teşebbüsüne delâlet eder. Rüyada bazı kere saçın güzelliği Salih amellere, bazı kere de, uzunluğu ve örülü olması vezinli kafiyeli şiir söylemeye delâlet eder.

Rüyada Saç Kestirmek ile ilgili diğer Yorumlar

 • Rüyada görülen kaş, kirpik, kol, göğüs ve baldır kılı, rüya tabiri erkekler için ziynet, kuvvet ve daimi bir mala delâlet eder. Bir insanın rüyada saçının hayvan saçı gibi olduğunu görmesi, rüya tabiri zahmet ve meşakkat çekmeye işarettir.
 • Rüyada evli bir erkeğin vücudunda saç bittiğini görmesi, rüya tabiri onun zevcesinin hamile olduğuna delalet eder. Kadının rüyada saçının kömür gibi siyah olduğunu görmesi, kocasının malıyla zengin olmasına işarettir. Rüyada kendi saçını kestiğini görmek, rütbe ve makamdan düşmeye alâmettir.
 • Bir kimsenin rüyada saçlarının döküldüğünü görmesi, servetinin elinden gitmesine ve halkın gözünden düşmesine delâlet eder. Rüyada kel bir kadın görmek, fitneye işarettir. Rüyada saç kıran illetine müptela olmak, rütbenin gitmesine delâlet eder.
 • Adet ve itiyadı olmadığı halde rüyada saç ördüğünü görmek, kadın ve erkek için işlerinin durgunluğuna, fazla borçlanmaya ve bazen da işinde aciz olmasına alamettir.
 • Rüyada saç tarayan bir kimseyi görmek, insanların üzüntü ve kederlerini gideren şahsa delâlet eder. Rüyada kadınların saçlarını tarayan ve gelinin yüzünü benzeten kadını görmek, iffetli ve örtülü bir kadına delâlet eder. Bir kimsenin rüyada kadınların saçlarını tarayan kişiye yaklaştığını görmesi, halkın nezdinde kadre ve hürmetinin artmasına delâlet eder.
 • Rüyada saç kestirmek ile ilgili olarak ;  rüyada gelinleri süsleyen bir kadının bekâr bir adamın yanına girmesi, o adam için evlenmeye delâlet eder. Yine rüyada saç tarayan kadını görmek, malı ve serveti çok bir kadına işarettir. Bazı kere de saç tarayan kadın ittihatçıya, hamama ve tarağa delâlet eder. Saç tarayan kadın, anne ile de tabir olunur. Çünkü anne çocuklarının saçını tarar.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver