Rüyada Rüzgar Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Rüzgar Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Rüzgar Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Rüzgar Görmek konusunda 4 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada rüzgar görmek, ucuzluk ve bolluğa, zafer ve müjdeye, sürür ve feraha delâlet eder.
■ Bu tâbir, rüzgar hafif estiği ve güzel kokular getirdiği takdirde böyledir.
■ İbn-i Sîrîn (rh.a.) demiştir ki: -Rüyada şiddetli rüzgar estiğini görmek, o yer halkına müthiş bir korku geleceğine delâlet eder.
■ Rüyada kendisini rüzgarın bir yerden alıp bir yere götürdüğünü görmek, saltanat, izzet ve devlete delâlet eder.
■ Bazı kere de rüzgar görmek, Allahu Teâlâ tarafından müjdedir.
■ Rüzgar görmek bazan da sultanın mülk ve askerine, yardımcılarına, memurlarına, askerlerin haberlerine alâmettir.
■ Yine rüzgar rüyası, ucuzluk ve bolluğa, zafer ve müjdeye işarettir.
■ Özellikle rüzgar rahmet yüklü bulutlar taşıyorsa, bu daha da güzel ve hayırlıdır.
■ Çünkü nebatat ve ağaçların salâhı bu rüzgarlardır.
■ Rüyada şiddetli rüzgar esip ağaçları kökünden çıkarması, duvarları yıkması, halkı veya hayvanları ya da yiyecekleri uçurması, salgın hastalıklara, fitne veya esaret gibi halkın içinde meydana çıkacak çok büyük bir belâya delâlet eder.
■ Cafer-i Sâdık hazretleri demiştir ki: Rüyada rüzgar görmek, dokuz veçhe ile tâbir olunur: a) Beşaret, yani müjde, b) Emrin yerine gelmesi, c) Mal,e) Ölüm, f) Azab, g) Kati, h) Hastalık, i) Şifa, j) Rahat.
■ Rüyada şiddetli rüzgarın kendisini yerden göğe doğru kaldırdığını görmek, ecelin yaklaştığına, rüzârla havalandıktan sonra tekrar yere inmek hasta olup bilâhare şifa bulmaya delâlet eder.
■ Rüyada rüzgarın kendisini sürüklediğini görmek, uzun yolculuğa ve bu yolculuktan kendisine rif at ve menfaat husulüne delâlet eder.
■ Bir kimsenin rüyada rüzgara bindiğini görmesi, yüce makama ve keskin emre delâlet eder ve onun sözü herkesçe tutulur.
■ Rüyada mu’tedil olarak esen rüzgarı görmek, hayır ve berekete işarettir.
■ Kuvvetli ve şiddetli esen rüzgarı görmek, devlet reisinin zulmüne delâlet eder.
■ Rüyada bir devlet başkanının cihada gittiğini, rüzgârın da kendisini ileriye sürüklediğini görmesi, o harpte- galip olmasına, rüzgarın kendisine karşı gelmesi ise, düşman karşısında mağlup olmasına delâlet eder.
■ Denilmiştir ki: Rüyada seba rüzgarları rahmet, şiddetli esen rüzgar musibettir.
■ Rüyada güneyden esen rüzgarı görmek, o yerde veba, hastalık veya ölümün meydana gelmesine delâlet eder.
■ Bazı kere de bu rüzgarı görmek, yağmur ve rızka delâlet eder.
■ Bir kimsenin rüyada seba rüzgarı görmesi, üzüntü ve kederin gitmesine, hastalık ve dertlerden şifa bulmaya ve haberlere delâlet eder.
■ Rüyada herhangi bir yerde rüzgarın hurma ağacını kökünden söktüğünü görmek, o yerin halkı için devlet reisinden gelecek musibet ve kahra delâlet eder.
■ Rüyada samyeli görmek, ateşli hastalıklara, gök gürültüsü ile beraber olan rüzgar, kuvvetle beraber kahredici sultana delâlet eder.
■ Rüzgar eken, fırtına biçer denilmiştir.

Rüyada rüzgar görmek ucuzluğa, bolluğa, müjdeli habere bazen de hastalığa işaret eder.
■ Rüzgara kapılıp sürüklendiğini görmek uzak yolculuğa çıkmaya, hoş sakin rüzgar estiğini görmek de müjdeli haber almaya işaret eder.
■ Rüyada görülen rüzgar, şiddetle estiği zamandaki sesinden, ağaçları düşürdüğünden, gemileri batırdığından dolayı afete işarettir.
■ Batı tarafından esiyorsa özellikle.
■ Ad kavmini helak eden rüzgar bu rüzgardır.
■ Bazen rüzgar, nezle ve baş ağrısı gibi salgın olan hastalığa işaret eder.
■ “Batı rüzgarı” ile “kabul rüzgarı” hakkında yapılacak tabir de bir şeye ihtiyaç bırakmaksızın bu rüzgarların isimleri ile yapılması gerekir.
■ Rüyada rüzgar bir şehir veya asker üzerine esse, o şehrin halkı veya o asker harp halinde iseler helak olurlar.
■ Rüzgarın ağaçları kökünden çıkarması, duvarları yıkması, halk veya hayvanları ya da yiyecekleri uçurması, veba, harp, fitne veya esaret gibi halkın içinde meydana çıkacak büyük bir musibete işarettir.
■ Dengeli olarak esen rüzgar hayır ve berekettir.
■ Kuvvetli esen rüzgar kahırdır.
■ Toz, toprakla esen rüzgar savaştır.
■ Rüyada görülen rüzgar eğer ağaçları kökünden çıkarıp, kopatsa 0 şehir veya kasabanın halkına büyük musibet gelir.
■ Bir kimse rüyada korku, tehlike ve karanlık olmaksızın rüzgarın kendisini yerinden alıp götürdüğünü görse eğer ehil ise vali olur.
■ Seba rüzgarı galibiyet, batı rüzgarı düşkünlüktür.
■ Bazen de seba rüzgarı üzüntü ve kederin gitmesine, hastalık ve dertlerden şifa bulmaya işarettir.
■ Rüzgar ihtiyaçları istemeye ve bir iş için gönderdiği adamının isteğinin yerine getirilmesine yorumlanır.

Rüyada hafif rüzgar yeni olaylara, yeniliklere, güzel gidecek iş yaşamına işaret eder.
■ Sert rüzgar, bütün hayat tarzınızın değişeceğini haber verir.
■ Sıcak bir rüzgar insanın değişiklikten rahatsız olacağını bildirir.

Devlet başkanına, onun ülkesine, ordunun kurmay heyetine ve diğer birimlerine, bakanlara ve diğer devlet memurlarına; Batıdan esen rüzgar afet ve belalara, fırtına musibete, Güneydoğudan esen saba rüzgarı zafer ve müjdeye, rahmete, bolluk ve berekete, Muutedil olarak esen rüzgar hayır ve berekete, yerden toz ve tohrak kaldıran rüzgar savaşa, Yel ve hafif rüzgar nezle ve baş ağrısı gibi yaygın ve sıradan hastalıklara, Korku, tehlike ve karanlık olmaksızın, rüzgarın bir kimseyi bir yere nakletmesi -ehli olanlar için- melik olmaya, önemli bir göreve getirilmeye, diğerleri için iş ve ticaretteki durgunluğun gitmesine; ürpertili, karanlık ve korku atmosferi içinde rüzgarın bir kimseyi bir yere götürmesi zahmet ve sıkıntıya, üzüntü ve kedere, Ağaçları, evleri vs.
■ alıp götüren ve herşeyi yıkan fırtına umumi bela ve musibetlere, Gökgürültüsüyle birlikte görülen rüzgar, gücü nisbetinde kahredici olan devlet başkanına, Şiddetli rüzgarın (fırtına) bir yöre halkının üzerine doğru esmesi onlar için korku ve şiddete, fırtına orada ağaçları kökünden sökerse, devlet başkanından kaynaklanacak olan gazaba, Bilinen yönlerden esen rüzgarlar (imbat vs.) güzel ve hoş haberlere, rahmet ve berekete, Kızılyel ana babaya asi olmaya, halkın ayak takımının harekete geçmesine delalet eder.Rüyada hafif rüzgar yeni olaylara, yeniliklere, güzel gidecek iş yaşamına işaret eder.
■ Sert rüzgar, bütün hayat tarzınızın değişeceğini haber verir.
■ Sıcak bir rüzgar insanın değişiklikten rahatsız olacağını bildirir.
■ Rüyada hafif rüzgar yeni olaylara, yeniliklere, güzel gidecek iş yaşamına işaret eder.
■ Sert rüzgar, bütün hayat tarzınızın değişeceğini haber verir.
■ Sıcak bir rüzgar insanın değişiklikten rahatsız olacağını bildirir.
■ Değişiklik, hoşa gidecek yeniliklerdir.
■ Denizden gelen rüzgar bolluktur.
■ Kişinin hayatı ve koşulları büyük ölçüde değişir.Rüyada rüzgar görmek çesitli sekillerde tabir olunur.
■ Abdulgani Nablüsiye göre, rüyada rüzgar görmek bes sekilde yorumlanir; Yolculuk, sevinç, hayatta degisiklik, evlenmek, dogum.
■ Rüyada lodos rüzgari, hayatinin akisinin degisecegine, poyraz rüzgari, siddetli bir sevgiye, sam rüzgari hastaliga ve sikintiya, güney rüzgari sevinç ve mutluluga delalet eder, Ibni Sirine göre; siddetli rüzgar estigini görmek, o yer insanlarina korku verecegine, agaçlari kökünden sökecek derecede siddetli rüzgar estigini görmek ise, yine o yer halkina salgin bir hastalik, kitlik gibi bir bela bir musibet gelecegine delalet eder.
■ Kirmani’ye göre; sam rüzgari yani sicak rüzgar görmek yakici hastaliklara ve soguk kis rüzgari görmek, soguk hastaliklara ve orta derecede esen rüzgari görmek ise, sagliga; agaçlari çiçek açtiran bahar rüzgari görmek ise, o yer halkinin iyi haline isarettir.
■ Rüzgarin kendisini sürükledigini görmek, uzun bir yolculuga çikacagina ve bu yolculuktan ona menfaat ve iyilik gelecegine delalet eder.
■ Cabirül-Magribiye göre; siddetli bir rüzgarin kendisini yerden göge dogru kaldirdigini görmek ecelinin yaklastigina; rüzgarla havalandiktan sonra tekrar yere indigini görmek, hasta olup tekrar iyilesecegine delalet eder.
■ Rüzgara bindigini görenin mertebesi yüksek olur.
■ Cafer-i Sadik, rüzgar görmeyi sekiz sekilde yoruma tabi tutuyor; müjde, sözün geçmesi, mal, ölüm, azap, hastalik, iyilesme, rahatlik.
■ Bir baska rivayete görede: Rüyada rüzgar görmek, kuvvetine fayda ve zarar bakimindan kendisinden asagidaki mahidkat üzerine kahr ve galabesinden dolayi sultana veya Devlet Baskanina isarettir.
■ Bazen de sultanin mülk ve askerine, yardimcilarina, emirlerin, askerlerin haberlerine isarettir.
■ Rüzgarin Süleyman (A.S.)in hizmet ve yardiminda bulundugu malumdur.
■ Bazen bati tarafindan esen rüzgar, siddetle estigi zamandaki sesinden, agaçlan düsürdügünden, gemileri batirdigindan dolayi haraba ve afete isarettir.
■ Çünkü Ad kavmini helak eden rüzgar bu rüzgardir.
■ Bazen de rahmet yüklü bulutlari tasiyan rüzgar, ucuzluk ve bolluga, zafer ve müjdeye isarettir, Bazen de rüzgar, nezle ve bas agnsi gibi salgin olan hastaliga isarettir, Bir kimse rüyada korku, tehlike ve karanlik olmaksizin rüzgarin kendisinl yerinden alip götürdügünü görse, eger ehil ise insanlara amir olur, yahut sanatinda durgunluk ve elindeki mali geçersiz ise, sanati revaç bulur.
■ Korkan bir insan rüyada, rüzgar kendisini kaldirip onunla beraber gitse, rüzgar île beraber karanlik toz, toprak ses ve çiglik gibi haller de varsa eger rüyayi gören kimse gemide ise helak olur, bir hastaligi varsa derdi artar.
■ Gemide olmayip hastaligi da yoksa ona bir sikinti ve zahmet erisir.
■ Rüzgarin agaçlari kökünden çikarmasi, duvarlan yikmasi, halki veya hayvanlan ya da yiyecekleri uçurmasi, veba, harp, fitne veya esaret gibi halkin içinde meydana çikacak büyük bir belaya isarettir.
■ Samyeli hararetli hastaliklara, gök gürültüsü ilc beraber olan rüzgar, kuvvetle beraber kahredici sultana isarettir.
■ Bir kimseyi rüzgar bir yerden diger bir yere götürse o kimseye saltanat ve devlet isabet eder.
■ Yahut o kimse bir daha dönemeyecegi bir yere yolculuk yapar.
■ Rüyada rüzgar bir sehir veya asker Üzerine esse, o sehrin halki veya o asker harp halinde iseler helak olurlar.
■ Mutedll olarak esen rüzgar hayir ve berekettir.
■ Kuvvetli esen rüzgar hükümdarin kahndir.
■ Toz, toprakla esen rüzgar harptir.
■ Rüzgarlar Allah Teala Hazretleri tarafindan müjdedir.
■ Rüzgar île beraber hayra alamet olan bir seyin bulunmamasi o yerden bereketin gitmesine isarettir.
■ Rüzgarin sesi olmasi azap ve siddettir.
■ Rüyada siddetli rüzgarin bir belde halki üzerine estiginin görülmesi, o rüzgarin kuvveti miktarinca o yer halkina erisecek korku ve siddete isarettir.
■ Güneyden esen rüzgarin estigi yerde veba, hastalik veya ölümün meydana gelmesine isarettir.
■ Bazi tabirciler de, güney rüzgan yagmur ve riziktir, dediler.
■ Malum taraflardan temiz rüzgarin esmesi güzel ve hos haberiere ve rahmete isarettir.Rüyada hafif rüzgar yeni olaylara, değişikliklere, hoşa gidecek yeniliklere işaret eder.
■ Sert rüzgar, bütün yaşam koşullarının değişeceğini haber verir.
■ Sıcak bir rüzgar insanın değişiklik yüzünden rahatsız olacağını gösterir.
■ Rüyada hafif rüzgar görmek; hasta için sağlığına kavuşmaya, başkaları için güzel haberlere, saygıdeğer mevki sahibi bir kişi ile tanışmaya, lodos; sıkıntılara atlatmaya, fırtına; rüyanın görüldüğü şehirde bir felaket yaşanacağına halkın kötü durumlara düşeceğine, sam rüzgarı; ateşli ve tehlikeli bir hastalığa yakalanmaya, rüzgar tarafından sürüklenmek; uzun ve yorucu bir yolculuğa çıkmaya işarettir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver