Rüyada Rehin Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Rehin Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Rehin Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Rehin Görmek konusunda 3 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada kendisini bir yerde rehin olarak tutulmuş görmek, çok günaha ve kötü amele delâlet eder.
■ Çünkü kıyamette kötü amelleri sebebiyle insanlar rehin edileceklerdir.
■ Bazı kere de rehin görmek, mihnet ve muhabbetle mübtela olmağa delâlet eder.
■ Rüyada yanma rehin olarak bir şeyin bırakıldığını görmek, başkasına haksızlık ve zulüm ile tâbir olunur.
■ Rüyada güzel bir şeyi kötü bir şey karşılığında rehin ettiğini görmek, hakir bir kimsenin muhabbetine mübtelâ olmaya ve kıymetinin düşmesine delâlet eder.

Rüyada rehin görmek başkalarına zulmetmeye, kendisinin rehin alındığım görmek ise günaha girmeye yorumlanır.
■ Yanına rehin olarak bir şeyin bırakıldığını göwıl kimse, başkasına haksızlık eder.
■ Rehin, zilletlere ve rüsvaylıklara muttali olmaya, yahut kendisi ile birisinin diğer bir insanın daima esaretinde kalmayı talep ettirecek bir şeye işarettir.
■ Bir kimse rüyada, güzel bir şeyi kötü bir karşılığında rehin etse o kimse hakir bir şahsın muhabbetinde tutkun olur.

Borcuna karşılık bir malı yahut kendini rehin vermek yahut bir ipotek muamelesine maruz kalmak, kılınmayan namaz, tutulmayan oruç ve yerine getirilmeyen diğer dini görevlerden dolayı ilahi ceza ikazına, Bir kimseden rehin olarak bir şey almak, borçluya ssüre tanıyıp ona kolaylık göstermeye, Rehin alındığını görmek fazla günah işlemekten dolayı azap görmeye, Rehin bazen, onu bırakan kimsenin rehin bir şey bıraktığı kimseye suizanda bulunmasına Rehin yolculuğa yahut sıkıntıdan kurtulmaya da delalet eder.Kendisini bir yerde, bir evde veya bir magarada rehin olarak alikonuldugunu görmek, o kimsenin çok günah isledigini, ahirette cehennemde alikonulacagina delalet eder.
■ Kendisine kira karsiligi bir kiymetli esyanin rehin olarak verildigini gören kimse baskasina aci çektirir ve ona zulmeder.
■ Rehin birakilan bir esyanin geri verilmedigini, bunun Için rehin veren kimsenin durmadan gelip istememesini görmek, rehini alan kimsenin vicdansizligina ve halk nazarinda makbul olmayan bir kisi olduguna isarettir.
■ Bir kimse rehine koydugu bir esyasini geri almaya geldiginde, biraktigi seyin o esya olmadigini ve daha kiymetli bir sey biraktigini iddia ederse, o kimsenin dünyada ve ahirette bednam olacagina ve halk nazarinda da namussuzlukla söhret yapacagina isarettir.
■ Rüyada rehin iki sekilde yorumlanir: ihtiyaç veya tamah.
■ Bir kimsenin kendisine bir seyin rehin olarak birakildigini görmek, o kimsenin rüya sahibine ihtiyaci olduguna delalet eder.
■ Kendisinin bir kimseye bir sey rehin olarak biraktigini görmek, o kimseye muhtaç olacagina isarettir.
■ Kendisini rehin olarak birine biraktigini görmek günah islemektir.
■ Rüyada rehin görmek hayirli degildir.
■ Çünkü ihtiyaca ve tamaha isarettir.
■ Bir baska rivayete görede: Bir kimsenin rüyada kendisini bir yerde rehin olarak görmesi, onun çok günah islemesine ve kötü ameli sebebiyle cehennemde hapis edilecegine isarettir, Yanma rehin olarak bir seyin biraktigini gören kimse, baskasina zulmeder.
■ Rehin birakan kimse, biraktigi rehini verinceye kadar o adamdan onu ister.
■ Rehin olarak görülmek, zillet ve rezillige muttali olmaya; kalbini birisinin sevgisiyle mesgul etmeye isarettir.
■ Bir kimse rüyada, güzel bir seyi kötü bir sey karsiliginda rehin etse o kimse hakir bir sahsin muhabbetinde müptela olur ve bununla o kimsenin yüce kadri mahvolur.
■ Bazen de rehin, rehin birakanin rehin birakilan üzerine su-lzarinina, bazen de yolculuga isarettir.Rüyada herhengi bir eşyayı rehin bıraktığını görmek; harcamalarınıza dikkat etmediğiniz sürece para konusunda sıkıntı çekeceğinize işarettir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver