Rüyada Nisa suresi Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Nisa suresi Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Nisa suresi Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Nisa suresi Görmek konusunda 5 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

İbn-i Sîrîn (rh.a.) demiştir ki: Rüyada Sûre-i Nisayı veya ondan bir parçayı okuduğunu veya kendi üzerine okunuldu-ğunu görmek, miras mala, akraba iyalin çocukluğuna delâlet eder.
■ Cafer-i Sâdık hazretleri de: “Rüyada bu sûreyi okuduğunu gören iffet ve istikamet ile meşhur olur ve insanlar arasında muazzez ve muhterem tutulur” demiştir.
■ Bir talebenin rüyada Nisa Sûresi’ni veya ondan bir ayeti okuduğunu görmesi, feraiz ilmiyle mahir olmasına delâlet eder.
■ Yine Cafer-i Sâdık hazretlerinden.
■ O demiştir ki: Rüyada Nisa Sûresi’ni okuyan kimse, Ömrünün sonunda geçinemiyeceği bir hanımla evlenir.

Rüyada nisa suresini okumak devam etmeyecek bir evlilik yapmaya, üzerinde tahsil yaptığınız ilimde çok ilerleyeceğinize işaret eder.

*İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada Nisa suresini okumak; hacetlerinizin reva olacağına, dini konularda hassasiyet göstereceğinize ve akrabalarınızdan miras alacağınıza…
■ *İbn-i Sirin: Miras alacağınıza ve akrabalarınızın çoğalacağına…
■ *Kirmani: Makam ve gelir sahibi biri olacağınıza işarettir.

Rüyada Nisa Suresini veya ondan bir parça okumak.rüya sahibinin ömrünün sonunda geçinemiyecegl bir kadinla evlenmesine isarettir.
■ Rüya sahibi talebe ise, llminde mahir olmasina isarettir.

Ibn-i Sirin’e (RA) göre; Nisa suresini veya bir kismini okudugunu veya okundugunu gören, beklemedigi bir yerden bir mirasa konar, Akrabalari çogalir.
■ Ibni Kesir’e göre ömrü uzun olur ve hayir görür, buyurmustur.
■ Caferi Sadik ise; iyi ahlak ve dogrulukla meshur ve halk arasinda saygili olur diyor, Abdulgani Nablusi’ye göre; geçinilmesi güç bir kadinla evlenir, ilim ögrenmek isteyen biri ise, bu hususta çalisip basari kazanir.
■ Hz.
■ Ali ve Hamza (RA) buyuruyorlar ki: Rüya sahibi, güzel konusan, insanlarla iyi anlasan, onlarin söylediklerine inanan ve kendi söylediklerini onlara inandiran, mantik sahibi ve akilli bir kisi olur.
■ Bazi yorumculara göre ise, zengin kadinlarla evlenerek, onlardan miras yer.
■ Uzun bir ömürden sonra, mirasini kadinlara birakarak vefat eder.
■ Bir baska rivayete görede: Rüyada Nisa Suresini veya ondan bir parça okumak.rüya sahibinin ömrünün sonunda geçinemiyecegl bir kadinla evlenmesine isarettir.
■ Rüya sahibi talebe ise, llminde mahir olmasina isarettir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver