Rüyada Nikah Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Nikah Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Nikah Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Nikah Görmek konusunda 3 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Kişinin rüyada hiç bilmediği ve tanımadığı bir hanımla nikahlandığını görmesi, Allah’ın emirlerini tutmaya, günah ve hatalardan kaçınmaya ve nimete delâlet eder.
■ Rüyada nikah memurunu görmek, bekâr için evlenmeye delâlet eder.
■ Bazı kere de nikah memurunu görmek, sürür ve feraha, sevinç ve sâadete delâlet eder.

Rüyasında tanımadığı bir kadınla nikahlandığını gören erkek, oruç veya namaz gibi farzları yerine getirmesi gerektiğine yorumlanır.
■ Rüyada nikahlandığını görmek bir kız ise yakın zamanda evlenmek demektir.
■ Nikah kıydığını görmek iyilik etmek demektir.

Farz olan ibadetlerden birini yerine getirmeye, hayatın bir düzene girmesine, sorumluluk ve her türlü kötülükten emniyete, Bilmediği bir kadınla nikahlandığını görmek dini emirlere sımsıkı sarılmaya; Her türlü nikah akdinin uygun bir ortamda ve usulüne uuygun olarak gerçekleştiğini görmek evliler için sevgi ve muhabbet tazelenmesine, bekar kimse için hayırlı kısmate; Nikah kıyan kimseyi görmek bekar için evlenmeye; evli kimse için bir işe önderlik etmeye, bir işi için anlaşmaya yahut boşanmaya; Nikahı bozduğunu (boşandığını) görmek yolculuk sebebiyle evden bir süre ırak kalmaya, iş değiştirmeye, bir satım işinden caymaya, vefat etmeye yahut İslam’dan dönmeye; Mut’a hikahı ile geçici olarak nikah kıydırdığını görmek zinaya, şartlarına uyulmadan yapılanalışverişe; geçici ama karlı ortaklığa, kısa süren rahatlığa delalet eder.
■ (Ayrıca Bakınız; Evlenmek, Boşanmak.)Uykuda bir kimse hiç tanımadığı bir kadınla nikahının kıyıldığını görürse, onun, oruç veya namaz gibi farzları yerine getirmesi gerektiğine işarettir.
■ Rüyasında tanımadığı bir kadınla nikahlandığını gören erkek, oruç veya namaz gibi farzları yerine getirmesi gerektiğine yorumlanır.
■ Rüyada nikahlandığını görmek bir kız ise yakın zamanda evlenmek demektir.
■ Nikah kıydığını görmek iyilik etmek demektir.
■ Kişinin gerçekten evleneceğine veya iyilikte bulunacağına işaret eder.Rüyada hiç tanimadigi bir kadinla nikahlandigini g0rmek,bekar ise evlenmeye, evliler için ayriliga, veya bir topluma baskan olacagina ve bir kimse ile ortaklik kuracagina isarettir.
■ Bir baska rivayete görede: Rüyada yapilan nikah, oruç, namaz veya hacc gibi bir farzin yerine getirilmesine isarettir.Rüyada bir nikahta bulunduğunu gören, bir anlaşmanın içyüzünü anlayarak bundan yararlanır.
■ Rüyasında nikahlandığını gören bir kız ise kısa zamanda evlenir.
■ Nikah kıydığını gören kimse hiç aklına gelmeyen birine iyilik eder.Rüyada bir nikahta bulunduğunu gören, bir anlaşmanın içyüzünü anlayarak bundan yararlanır.
■ Rüyasında nikahlandığını gören bir kız ise kısa zamanda evlenir.
■ Nikah kıydığını gören kimse hiç aklına gelmeyen birine iyilik eder.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver