Rüyada Nida etmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Nida etmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Nida etmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Nida etmek konusunda 3 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Nablusî demiştir ki: Rüyada nida etmek: “(Sanki) onlar uzak bir yerden çağırılıyorlar.” (Fussilet, 44) mealindeki âyet-i kerime gereğince, onu duyan kimse için günaha delâlet eder.
■ Bir kimsenin rüyada kendisine bir vadi tarafından nida edildiğini duyması, büyük bir memuriyete alâmettir.

Rüyada nida (ses) işitmek hayra yorumlanır.
■ Bu rüya Allah’ın doğru yola çağırması ve rüya sahibinin günahlarından tövbe etmesi için bir ikaz olarak da tabir edilir.

Hangi cihetteen geldiği ve mahiyetinini bilinmediği bir nidayı duymak günaha, Kendisine hitaben çağrı olduğunu görmek kötü iinsanlarla arkadaş olmaya; Bir vadi yönünden yahut ağaçlık bir bölgeden -koru, tepe yahut ormandan- nida olunduğunu görmek yüksek bir memuriyete delalet eder.
■ ( Ayrıca Bakınız; Çağrı.)Rüyada nida etmek “(Sanki) onlar uzak bir yerden çagriliyorlar.” (Fussilet a.44) mealindeki ayet geregince, onu duyan kimse için günaha isarettir.
■ Rüyada kendisine çagrildigini gören kimse, rezil kimselerle arkadas olur.Kendisine bir vadi tarafindan nida edilenkimse büyük bir memuriyete nail olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver