Rüyada Nebe suresi Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Nebe suresi Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Nebe suresi Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Nebe suresi Görmek konusunda 5 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir kimsenin rüyada Nebe’ Sûresi’ni veya ondan bir parçayı okuduğunu veya kendi üzerine okunduğunu görmesi ve de bir yerden işitmesi, Hazret-i Ebu Bekir (r.a.)’e göre, güzellikle medh edilmeye ve Allahu Teâlâ’nın o kişiyi halka sevdirmesine delâlet eder.
■ Denilmiştir ki: O zatın şanı büyük olur ve güzel ismi her yerde hürmetle anılır.
■ Ve hidayet üzere bulunur, ömrü uzun olur.
■ Cafer-i Sâdık hazretleri derler ki: O kişinin kederi yüce, kelâmı güzel, kendisi muhterem ve mükerrem olur.

Rüyada nebe suresini okuduğunu görmek hayır ve iyilikle anılmaya, çevresinin rüya sahibine itibar etmesine, şan ve şöhrete kavuşmaya, hidayete ermeye, uzun ömürlü olmaya işaret eder.

*İbn-i Sirin: Rüyada Nebe suresini okumak; işinizden dolayı endişe içinde olacağınıza…
■ *Kirmani: İşinizin gelişeceğine ve kariyerinizin yükseleceğine işarettir.

Rüyada Nebe süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek, rüya sahibinin iyilikle meth olunmasina, övülmeye ve Allah’in o kimseyi halka sevdirmesine isarettir.
■ Rüyada bu süreyi okumak, san ve söhrete, güzel isimle anilmaya, dinde hidayet üzere bulunmaya ve uzun ömürlü olmaya isarettir.

Abdulgani Nablusi’ye göre ; Nebe suresini rüyasinda okuyan veya dinleyen kisi, Allah’in (C.C.) insanlara bahsettigi nimetleri ve mahlukati düsünür ve sükürler eder, iyi isler yapar.
■ Kiymeti büyük ve sözü geçer olur.
■ Halkin övgüsünü kazanir, dinde hidayete erisir.
■ Bir baska rivayete görede: Rüyada Nebe süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek, rüya sahibinin iyilikle meth olunmasina, övülmeye ve Allah’in o kimseyi halka sevdirmesine isarettir.
■ Rüyada bu süreyi okumak, san ve söhrete, güzel isimle anilmaya, dinde hidayet üzere bulunmaya ve uzun ömürlü olmaya isarettir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver