Rüyada Musa (a.s.) Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Musa (a.s.) Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Musa (a.s.) Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Musa (a.s.) Görmek konusunda 3 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada Musa (a.s)’ı görmek, hakkın batıla üstün gelmesine, sapık ve zalimlerin kahrına delâlet eder.
■ Bir kişi rüyada Musa (a.s)’ı görse, Yüce Rahman o kişi vasıtasıyla zalim ve kibirli adamı helak eder ve ondan sonra o kişi izzet, şeref, galibiyet ve ululğa nail olur.
■ Yine rüyada Hazret-i Musa’yı görmek, denizde yolculuk yapmaya ve akıbetinin selâmet ve ticaretle neticelenmesine delâlet eder.
■ Rüyada Musa (a.s)’ın esasını kendi elinde görmek, büyük bir makama nailiyete ve düşman üzerine galibiyete delâlet eder.
■ Rüyada Musa (a.s)’ın asasının meydana çıkışını görmek, müs-lümanların galibiyetine ve kâfirlerin helakma işarettir.
■ Bir kimsenin rüyada Musa (a.s)’ın suretine girdiğini veya onun elbiselerinden bir elbise giydiğini görmesi, düşmana galip gelmeye, maksad ve arzusuna nail olmaya delâlet eder.
■ Hapiste olan kimsenin rüyada o büyük Peygamberi görmesi, zindandan kurtulmaya alâmettir.

Rüyada musa (a.
■ s)’ı görmek din düşmanlarının hezimetine ve haklıların, müslümanların galibiyetine, salih kimselerle dostluk kurmaya, sonunun hayır olduğu bir yolculuğa çıkmaya, yolculuktan kazançla dönmeye delalet eder.
■ Rüyada musa (a.
■ s)’m asasını elinde görmek düşmana galip gelmeye, arzularına kavuşmaya, makam ve mevki sahibi olmaya işaret eder.
■ Rüyada Hz.
■ Musa’yı (a.
■ s) görmek haklıların kuvvetli oluşuna ve sapıkların da zelil ve perişan olmasına işarettir.
■ Eğer h2.
■ Musa’nın görüldüğü yerde zalim bir melik veya zmdılc bir reis ve müşrik olursa Allah onu helak eder ve rüya sahibi onun şerrinden kurtularak selamete erer.
■ Eğer bu rüyayı gören deniz yolculuğunda sıkılmış bir durumda ise selamete erişir.
■ Hz.
■ Musa’yı görmek, çocuklar halinde herhangi bir şeye müptela olmaya aile ve akrabalarından ayrılmasına, yabancıların bakımına muhtaç olmasına melik ve zalim kimselerle iyi geçinmeye, vadini yerine getirmeye, salih kimselere iyi geçinmeye, vadini yerine getirmeye, salih kimselerle akraba olmaya ve salih kimselerin garip şeylerine muttali ve vakıf olmaya işaret eder.
■ Bazen de rüya sahibi kendi kavminden veya bir vasiyete ya da iyilikle emretmesinden dolayı aile efradından sıkıntı ve mihnet çeker.
■ Rüyada Hz.
■ Musa’yı gören kadının çocuğunun kaybolmasından veya bir sıkıntıya uğramasından korkulur.
■ Rüyada Hz.
■ Musa’yı gören çocuk hakkında da tabir bu şekildedir.

Mağlup durumda bulunduğu düşmanlarına karşı kahredici bir üstünlük sağlamaya, yolculukta esenlik ve güvene; izzet, şeref ve yüceliğe, hakkın ve haklıların şartlar ne olursa olsun galip gelmesine, Kendisine Hz.
■ Musa’nın asasının verildiğini görmek korkudaan kurtulmaya, ilim ve hikmete delalet eder.Bir kimse rüyada Musa (A.S.)’i görse, Allah-u Teala Hazretleri (C.C.) o kimse vasitasiyla zalim ve kibirli bir kimseyi helak eder ve ondan sonra o kimse izzet, seref, galibiyet ve yücelige erisir.
■ Rüyada Musa (A.S.)’i görmek haklilarin kuvetll olusuna ve sapiklarin da zelil ve perisan olmasina isarettir.
■ Eger Musa (A.S.)’in görüldügü yerde zalim bir amir veya zindik bir reis olursa Allah (C.
■ C.) onu helak eder ve rüya sahibi onun serrinden kurtularak selamete erer.
■ Rüyada kendisini Musa (A.S.)’in suretine girdigini veya onun elbiselerinden bir elbise giydigim gören kimsenin düsmani varsa, düsmanina zafer bulur, maksat ve arzusuna kavusur.
■ Bu rüyayi hapis olan veya herhangi bir kimse görürse o kimse mansur ve muzaffer olur.
■ Rüyada Musa (A.S.)’i gören kimse, bir isinde maglup ve kendisinin yakinlan tarafinda üzüntü ve keder içinde bulunur.
■ Eger bu rüyayi gören deniz yolculugunda sikilmis bir durumda ise, selamete erisir.
■ Musa (A.S.)’i görmek, çocuklar halinde herhangi bir seye mübtela olmaya aile ve akrabalarindan ayrilmasina, yabancilarin bakimina muhtaç olmasina zalim kimselerle iyi geçinmeye, vadini yerine getirmeye, salih kimselerle akraba olmaya ve salih kimselerin garip seylerine muttali ve vakif olmaya isarettir.
■ Bazen de rüya sahibi kendi kavminden veya bir vasiyyete ya da iyilikle emretmesinden dolayi aile ve etbaindan sikinti ve mihnet çeker.
■ Bazen de Musa (A.S.)’i görmek aracilik ve vasitalik görevini güzel bir sekilde ifa etmeye isarettir.
■ Musa (A.S.)’i görmek, denizde yolculuk yapmaya ve akibetinin selamet ve ticaretle nihayetlenmesine isarettir.
■ Bazen de Musa (A.S.)’i görmek, rüya sahibinin irz ve namusu hakkinda kendisinde olmayan bir seyi söylemesine isarettir.
■ Bazen de rüya sahibinin sözünde bir noksanlik veya basinda bir ayip bulunmasina isarettir Riyazet ehlinin rüyada Musa (A.S.)’i görmesi onun terakki ettigine ve derecesinin yüceligine ve batinî nurlarinin artmasina isarettir.
■ Rüyada Musa (A.S.)’i gören kadinin çocugunun kaybolmasindan veya bir sikintiya ugramasindan korkulur ve o kadinin akibeti hayirla sonuçlanir.
■ Rüyada Musa (A.S.)’i gören çocuk hakkinda da tabir böyledir.
■ Rüyada Musa (A.S.)’in asasinin kendi elinde oldugunu gören kimse, büyük bir makarna nail ve düsmanina galip gelir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver