Rüyada Minare Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Minare Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Minare Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Minare Görmek konusunda 4 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada minare görmek, insanları Hakka davet etmeye ve insanlar arasını bulmaya delâlet eder.
■ Çünkü minareden günde beş defa Hakka davet yapılır.
■ İbn-i Sîrîn hazretleri demiştir ki: Rüyada minare görmek, halkı hayra davet eden bir kimseye, minareyi imar ve bina ettiğini görmek, hayır işlemeğe, hayır sahiplerinin ve İslâmdan bir cemaatin hayır için toplanmasına delâlet eder.
■ Rüyada bir minareyi yıktığını görmek, Müslümanları ızdıraba düşürecek kötü ve fena bir amel işlemeye delâlet eder.
■ Rüyada hiçbir sebep yokken minarenin düştüğünü Ve harap olduğunu görmek, o mahal halkının dağılıp perişanlığına veya müezzinin vefatına delâlet eder.
■ Cafer-i Sâdık (r.a) demiştir ki: Rüyada minare görmek, dört vech ile tâbir olunur: a) Devlet reisi, b) Kadri yüce bir zat, c) İmam, d) Müezzin.
■ Rüyada minare üzerine ekmek konulduğunu görmek, devlet reisinin halka zulüm edeceğine alâmettir.
■ Rüyada bir mahalde yeni bir minare inşa edildiğini görmek, o beldeye büyük ve kadri yüce bir zatın geleceğine delâlet eder.
■ Rüyada minare üzerinde Allahü Teâlâ’yı zikrettiğini görmek, şöhrete ve dünyada yüceliğe delâlet eder.
■ Rüyada ağaçtan yapılmış bir minareye çıktığını ve orada ezan okuduğunu görmek, velayet, kuvvet ve yüceliğe delâlet eder.
■ Rüyada minareden bir kuyu içine düştüğünü görmek, mütedeyyin ve güzel bir zevcesi olduğu halde onun üzerine yaramaz ve şerli bir kadınla evlenmeye işarettir.
■ Veya bu rüya , o kimsenin devlet ve nimetinin elinden gitmesine delâlet eder.

Rüyada minare görmek ilminden faydalanılan alime, insanların arasını yapan kişiye, devlet başkanı ve değerli insana delalet eder.
■ Rüyada minareye çıkıp ezan okuduğunu gören kimse şöhrete ve yüceliğe erişir.
■ Rüyada minarenin yıkıldığını görmek o kimsenin öleceğine ve şöhretinin unutulmasına veya o semt halkınızı perişanlığına ve durumlarının değişmesine işarettir.
■ Bir kimse rüyada minareden bir kuyu içine düştüğünü görse, 0 kimsenin mütedeyyin ve güzel bir hanımı olduğu halde onun üzerine yaramaz ve şerli bir kadınla evlenmesine veya kendisinin devlet ve nimetinin gitmesine tabir olunur.
■ Rüyada görülen minare kandili, oranm tlizmetçisidit.
■ Bazen minare zevceye de işaret eder.

*İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada minare görmenin dört tabiri vardır:
■ 1-Yönetici
■ 2-Büyük şahsiyet
■ 3-İmam
■ 4-Müezzin
■ *Müellif: Minare; insanları doğru yola davet eden salih kişiye…
■ Minare inşa ettiğinizi görmek; bir grup Müslüman’ı etrafınızda toplayacağınıza…
■ Minare yıktığınızı görmek; Müslümanların birliğini bozacağınıza işarettir
■ *Kirmani: Minare; saygın ve büyük bir şahsiyete…
■ Oturduğunuz sokakta minare olduğunu görmek; bulunduğunuz bölgeye büyük bir şahsiyetin geleceğine…
■ Bulunduğunuz bölgedeki mescidin minaresinin çöktüğünü görmek; bölgede yaşayan büyük bir şahsiyetin vefat edeceğine işarettir
■ *Cabir Mağribi: Büyük bir caminin minaresinde namaz kıldığınızı görmek; büyük bir işle meşgul olacağınıza ve Allah’ın inayetiyle hacca gideceğinize…
■ Minarede yaşadığınızı görmek; ömrünüzün uzayacağına işarettir.

İnsanların arasını bulan, onları hayırlı olan şeylere çağıran kimseye, kadri yüce olan bir zata, imam ve müezzine, postacıya yahut bakana, kişinin hanımına, Minarenin yıkılması bu özellikleri olan kimsenin vefatına yahut orada yaşayanların hallerinin değğişmesine, Ahşap bir minareye çıkıp orada ezan okuduğunu görmek olumsuz şartlara rağmen yükselmeye yahut yöneticilik ve kuvvete, Minare kandili cami hizmetçisine, alem bu hizmetçinin başına, Minarede tesbih ve tehlille muşgul olmak züntü ve kederden kurtulmaya delalet eder.
■ (Ayrıca Bakınız; Ezan.)İyi niyetli, sözü dinlenen, bilgili insan olarak yorumlanır.
■ Kişinin ün kazanacağına işaret eder.Rüyada minare görmek, devlet baskani veya devlet büyükleri ile yorumlanir.
■ Minare görmek, halki iyi bir yola çagiran bir kisiye; minareyi tamir etmek veya yeniden bir minare yapmak hayir islemege; minareyi yiktigini görmek, bazi müslümanlari uzaklastiracak bir olayin meydana gelmesine; bir minarenin yikildigini veya devrildigini görmek, o yer balkinin dagilmasina veya o minarenin müezzininin ölecegine delalet eder.
■ Bir yerde yeni bir minare yapildigini görmek, o yere büyük bir kisinin gelecegine; minare aleminin bakirdan yapilmis oldugunu görmek, devlet büyügünden bir felaket gelecegine; minare aleminin altindan.
■ veya gümüsten oldugunu görmek, devlet baskanina itaat edilecegine, minare aleminin tahtadan yapilmis oldugunu görmek, hükümet baskaninin zalim bir kisi olduguna isarettir.
■ Bir baska rivayete görede: Minare görmek, insanlarin arasini bulmaya ve halki dince iyi olan seylere hidayete davet eden bir kimseye isarettir.
■ Rüyada minarenin yikildigini görmek, o kimsenin ölecegine ve söhretinin unutulmasina veya o semt halkinin perisanligina ve durumlarinin degismesine isarettir, içinde Cuma namazi kilinan mescidin minaresi, insanlari din ve hidayete davet eden birisidir.
■ Bir kimse rüyada minareden bir kuyu içine düstügünü görse, o kimsenin mütedeyyin ve güzel bir hanimi oldugu halde onun üzerine yaramaz ve serli bir kadinla evlenmesine veya kendisinin devlet ve nimetinin gitmesine isarettir.
■ Rüyada agaçtan yapilmis bir minareye çiktigini ve orada ezan okuduGunu gören kimse, velayet, kuvvet ve nifak içerisinde yücelir.
■ Minarede Allah (C.C.)i tesbih ve tehlil ettigini gören kimse, söhrete ve dünyada yücelige erisir.
■ Onun bu tesbihi ise Allah (C.C.)in onu kurtaracagi üzüntü ve kederidir.
■ Minare bakara da isarettir.Rüyada minare görmek yada tamir etmek; mevkide yükselmeye, huzurlu olmaya ve güzel bir haber almaya, aile saadetinin artmasına, minarenin kendi kendine yıkıldığını görmek; büyük bir şahsın öleceğine işarettir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver