Rüyada Meşrubat Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Meşrubat Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Meşrubat Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Meşrubat Görmek konusunda 3 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

İbn-i Sîrîn (rh.a) demiştir ki: -Rüyada kokusu güzel ve tatlı meşrubat içmek altı vech üzere tâbir olunur: a) Dinde safa, b) Menfaat, c) Faideli ilim, d) Uzun ömür, e) Güzel geçim, f) Zikrullah.
■ Rüyada kendisine bir ölü tarafından kokusu hoş ve tatlı bir meşrubat verildiğini görmek, iyilikle emredip kötülükten men etmeye ve o ölünün cennet ehlinden olmasına delâlet eder.
■ Zengin bir kimsenin rüyada, bal, elma, gül suyu veya herkesin arzu ettiği bir meşrubatı içtiğini görmesi, onun için açılacak hayı-ra ve iyiliğe delâlet eder.
■ Bu rüya fakirler için, çirkinlik olarak tâbir edilir.
■ Çünkü fakir her istediğini bulamaz.
■ Rüyada elma suyu görmek, bir hizmetçi tarafından görülecek menfaata, üzüntü ve keder bulunan dünyalığa ve yine bir kimse tarafından vukubulacak hizmete delâlet eder.
■ Hasta kimsenin rüyada meşrubat içtiğini görmesi, hastalığının şifa bulmasına delâlet eder.
■ Rüyada elma ve meyve suyu içtiğini görmek, onun meyvesine, nilüfer ve gül suyu içmek de imkansız şeylere ve vaad eden kimsenin vadine itimat edilmemesine delâlet eder.
■ Rüyada tanınmayan bir meşrubatın içildiğini görmek, ehl-i hakkın ve inayet sahiplerinin içtikleri şeye delâlet eder.

Rüyada meşrubat içtiğini görmek, meşrubatın rengi sarı ise hastalığa, meşrubat gül veya bal şerbeti ise hastalıktan uzak durmaya, meşrubatı iğrenerek içmek önemsiz bir hastalığa delalet eder.
■ Rüyada ölmüş birisinin size meşrubat verdiğini görmek hayra yaklaşıp şerden kaçınmaya, ölünün de halinin rahat oimasma işaret eder.
■ Rüyada ishali kesmek için şurup, cimriliğe ve sırları gizlemeye, mizacı yumuşatmak için içilen meşrubat da iyiliğe, cömertliğe, sırları açıklamaya ve israfa tabir edilir.
■ Elma suyunu görmek, bir hizmetçi tarafından görülecek menfaate, şiddetli bir kimse tarafından vuku bulacak hizmete veya kendisinde üzüntü ve keder bulunan dünyalığa işaret eder.
■ Kendisinde hastalık olan bir kimse, rüyada bir meşrubat içse hastalığının iyileşmesine işarettir.
■ Eğer hastalık kendisinde yoksa, aynı hastalığa yakalanacağına tabir olunur.
■ Ciğerde biriken su keselerini açmak için içilen şurup, geometriye, veya adab-ı şer’iyeye, işleri iyi yapmaya ve sırlan gizlemeye işaret eder.
■ Bazen elma ve meyve suyu içmek, onun meyvesine; gül, nilüfer ve gül suyu içmek ise imkansız şeylere ve ve deden bir kimsenin vadine itimat edilmemesine işarettir.

Meyve suları yahut bunların karıştırılmasıyla elde edilen kokteyli içmek hastalıktan kurtulmaya, kendisine zararlı olan şeylerden ırak durmaya, hayır ve rızık kapılarının genişlemesine, Terkibi bilinmeyen fakat kokusu hoş olan meşrubatı içmek bilgisinin artmasına hak ehli olan salih kulların himmet ve işlerine; terkibi bilinmeyenen ve kokusu da hoş olmayan meşrubatı içmek nimetlere nankrlükz etmeye, şüpheli kazanca, Tiksinerek bir şeyi içmek önemsiz bir hastalığa, Bekarın meşrubat içmesi evlenmesine, Kadehte bir şey içmek bazen ölüme delalet eder.Soğuk ve lezzetli ise kişinin sıkıntısının geçeceğine işaret eder.Taninmis bir mesrubat (meyve suyu.
■ gazoz gibi) içtigini görmek, hayra, ilaç kasdi ile bir sey içtigini görmek sagliga, hastaliktan sifaya, veya uyanik iken ilaç içmege, muzir (zararli) bir sey içtigini görmek, eline mal geçecegine, boza içmek kedere ve sikintiya isarettir.
■ Bir baska rivayete görede: Rüyada, rengi sari olan herhangi bir mesrubati görmek, hastaliga isarettir.
■ Menekseden yapilan bir nevi serbeti içtigini gören kimsenin, hastaliktan beri olmasina, zararli seyden perhiz etmesine veya hastaligina faydali olacak bir seyi yemesine isarettir.
■ Rüyada bir mesrubati igrenerek içmeye çalistigini ve yutamadigini gören kimse, ehemmiyetsiz bir hastaliga yakalanir ve sonra iyilesir.
■ Bir kimse rüyada, bal, elma, gül suyu veya herkesin arzu edecegi bil mesrubati içtigini görse, zenginler için açilacak hayir; fakirler için, çirkinliktir.
■ Elma suyunu görmek, bir hizmetçi tarafindan görülecek menfaata, siddetli bir kimse tarafindan vukubulacak hizmete veya kendisinde üzüntü ve keder bulunan dünyaliga isarettir.
■ Kendisinde hastalik olan bir kimse, rüyada bir mesrubat içse, hastaliginin iyilesmesine isarettir.
■ Eger hastalik kendisinde yoksa, ayni hastaliga yakalanacagina isarettir.
■ Bazen elma ve meyve suyu içmek, onun meyvesine; gül, nilüfer ve gül suyu içmek ise, imkansiz seylere ve vadeden bir kimsenin vadine itimat edilmemesine isarettir.
■ Gül suyunu içmek, bazen kadinlara gelecek belaya isarettir.
■ Bir kimse rüyada tanimadigi bir mesrubati içse, bilgisinin artmasina ve yaptigi adaklarinda dogruluguna isarettir, bahusus mesrubat iyi kokulu olursa.
■ Eger kokusu pis veya kullanilmasi haram olan kab içinde bulunursa, küfran-i nimete isarettir.
■ Bir kimse rüyada, ölünün sag adama tatli ve güzel kokulu mesrubat verdigini görse, rüya sahibinin iyilikle emredip kötülükten nehyetmesine ve ölünün de Cennette olmasina isarettir.
■ Bazen de kadehle bir seyi içmek ölüm sarabim içmeye isarettir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver