Rüyada Meclis Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Meclis Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Meclis Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Meclis Görmek konusunda 3 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada Allah Teâlâ’nın zikredildiği bir meclis görmek ve o mecliste bulunmak, af ve mağfirete nailiyete delâlet eder.
■ Rüyada hafızların toplanıp Kur’ân okudukları bir meclisi görmek ve o mecliste bulunmak, ilme, fazilete ve fazlaca yüksekliğe delâlet eder.
■ Nablusî demiştir ki: Rüyada vaaz meclisinde takva ile ilgili söz söyleyen ve sözünde de doğru olan kimse, üzüntüden kurtulur ve hastalığı şifa bulur.
■ Veya borçtan halâs olur ya da zâlim kimselere galip gelir.
■ Rüyada alim ve fazıl kişilerin toplandığı meclisi görmek ve onların üstünde bir yere oturmak, kendisi o makama ehilse, ilim, fazilet, rütbe ve makama ve fazlaca yüceliğe delâlet eder.
■ Yine rüyada meclis görmek, rütbeye, binilen hayvana, ahşaptan yapılan ve üstünde oturulan sedire delâlet eder.
■ Meclis rüyası, zevceye, çocuklara ve kendisinin sırrına vakıf hizmetçiye delâlet eder.
■ Rüyada bir cemaate öğüt ve nasihat ettiğini görmek, din yolunda hizmete işarettir.
■ Yine rüyada insanlara vaaz ettiğini ancak vaazını tamamlayamadığını görmek, işlerde müşkülata uğramaya, üzüntü ve kedere delâlet eder.
■ Rüyada kürsü üzerinden halka vaaz ettiğini gömlek, halkın riyaset ve siyasetine nail olmağa işarettir.
■ Rüyada bir mecliste ve kürsü üstünde büyük bir alimin vaaz ettiğini ve insanlara öğütler verdiğini görmek, hayır ve menfaate, ilim ve hikmete delâlet eder.
■ Kendisi o işe ehil olmadığı halde vaaz ettiğini görmek, hüzün ve gama işarettir, Bazı kere de rüyada vaaz edeni veya kendisinin vaaz ettiğini görmek, yahut vaaz ve zikir meclisinde bulunmak, dinde hayır, salâh itikad, hüsn-i hatime, ahiret saadeti, rey ve tedbire delâlet eder.
■ Rüyada hiç tanımadığı bir meclise davet edildiğini ve o mecliste pek çok meyve ve meşrubat bulunduğunu görmek, Allah yolunda cihad etmeye ve şehitlik mertebesine alâmettir.

Rüyada mecliste bulunup nasihat vei’tfiğiıü görmek üzüntü ve kedere, günahlardan dolayı af dilemeye işaret eder.
■ Bir kimse alimlerin toplandığı meclis görse makam ve faziletçe yükseleceğine yorumlanır.
■ Vaaz meclisinde takvayla ilgili bir söz söyleyen ve sözünde de doğru olan kimse üzüntüden kurtulur ve hastalığından iyileşir; borçtan kurtulur veya zalim kimselere galip gelir.
■ Bir kimse rüyada alimlerin toplandığı bir meclisi görerek üst tarafında otursa ve kendisi o makama ehil olsa, o kimsenin ilim, fazilet ve fazlaca yüceliğine yorumlanır.
■ Bir kimse rüyada bir mahkeme veya nikah kesmek için teşekkür etmiş ve orada bir takım kimseler toplanmış bir meclis görse, o kimsenin korkunç bir işte bulunmasına ve o işin akıbetinin hayırla neticelenmesine yorumlanır.
■ Rüyada görülen meclis, rütbeye, binilen hayvana, ahşaptan yapılan üstünde oturulan sedire işarettir.

Politikacıların bulunduğu meclis menfaat çatışmasına, söz ve fiilde gösteriş ve riyaya, iş değil söz üretmeye, kitle avcılığına ve demagojiye; Vaaz ve nasihat meclisi üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmaya, öğüt ve tavsiyelerin gereğini yerine getirmeye, Kur’ann meclisi ve orada adabına uygun olarak oturmak esenlik ve makama, İlim meclisi adınlık kafaya, güzel ve anlamlı hayata; Meclis rütbeye, makama, ev halkına, binit vasıtalarına yahut üzerine oturulan sedir, koltuk, divan vb.
■ şeylere; Geniş mecliş iç aydınlığına ve bol geçime; dar meclis kasvet ve sıkıntıya; Bir yerde görülen insan toplulukları hayır üzere bir araya gelmişlerse hayrın husulüne, şer üzerine toplanmışlarsa nifak ve bozgunculuğa; Bilinmeyen ve orada bol rızık bulunan meclis çok hayırlı amellere, cihada, şehadet veya hayırlı dünyalığa delalet eder.Parlamento, meclis toplumla ilgili işlerdir.Vaaz ve nasihat vermeye ehil olmayan bir kimse, vaaz mecllsinde oldugunu ve halka vazettigini görse, o kimsenin üzüntü ve keder içinde bulunduguna ve ondan kurtulmak için de Allah (C.C.)a dua ve niyaz etmesine isarettir.
■ Vaaz meclisinde takvayla ilgili bir söz söyleyen ve sözünde de dogru olan kimse, üzüntüden kurtulur ve hastaligindan iyilesir.
■ Yahut borçtan kurtulur veya zalim kimselere galip gelir.
■ Bir kimse rüyada kendisini Kuran okunan veya dua edilen yahut takvaya ve ibadete dair kaside söylenen bir yerde görmesi, o yerin marifet ve hikmetle mamur olmasina isarettir.
■ Bir kimse rüyada alimlerin toplandigi bir meclisi görerek üst tarafinda otursa ve kendisi o makarna ehil olsa, o kimsenin ilim, fazilet ve fazlaca yüceligine isarettir.
■ Rüyada bir vaz meclisinde bulundugunu ve kendisinin de orada vazettigini gören kimse, eger vaazim tamamlarsa, onun vaazinin tesirli olduguna ve eger vaazi tamamlayamazsa onun isinin olmamasina isarettir.Rüyada görülen meclis, rütbeye, binege hanimina, çocuguna ve hizmetçisine isarettir.
■ Rüyada görülen mecliste meydana gelen darlik ve genislik, tabirce anlattiginiiz seylere nispet edilir.
■ Rüyada tanimadigi bir meclise davet edildigini ve orada pek çok meyve ve mesrubat bulundugunu gören kimse, Allah (C.C.) yolunda cihat eder ve savasir ve sehitlik mertebesine kavusur.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver