Rüyada Kureyş suresi Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Kureyş suresi Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Kureyş suresi Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Kureyş suresi Görmek konusunda 5 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir kimsenin rüyada Sûre-i Kureyş’i veya ondan bir âyeti okuduğunu veya kendi üzerine okunduğunu görmesi, halkın arasını ıslah etmeye, meşakkatsiz rızka, muhtaçları yedirmeye ve sefer ettiğinde çok menfaatli şeylere mâlik olmaya delâlet eder.
■ Cafer-i Sâdık (r.a.)’ın tâbiri şöyle: a) Herkese iyiliği murad eder, b) İnsanlar tarafından sevilir, c) Her yerde muhterem tutulur.

Rüyada kureyş suresini okuduğunu görmek insanların arasını bulan kimseye^ geniş rızka, fakir fukaraya sahip çıkmaya, yolculuğa çıkıp bu yolculuktan menfaat ve fayda elde etmeye işaret eder.

*İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada Kureyş suresini okumak; iyiliksever biri olacağınıza ve insanlar tarafından sevileceğinize…
■ *Müellif: Korkudan yana güvende olacağınıza…
■ *Kirmani: Birine nasihat edeceğinize ve onu doğru yola davet edeceğinize işarettir.

Rüyada Kureys süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; halkin arasini islah etmeye, kolay rizka, muhtaçlan gözetip yedirmeye ve sefer ettiginde çok menfaatll seylere sahip olmaya isarettir.

Bu sureyi rüyasinda okuyan veya okurken dinleyen kimse, düsman korkusundan emin olur.
■ Dine hizmet eder.
■ Çiktigi yolculuktan kazanç ve hayir elde ederek geri döner.
■ Herkese iyilik etmek istedigi için halk tarafindan sevilir.
■ Bir baska rivayete görede: Rüyada Kureys süresini veya ondan bir parçayi okudugu-nu görmek; halkin arasini islah etmeye, kolay rizka, muhtaçlan gözetip ye-dirmeye ve sefer ettiginde çok menfaatll seylere sahip olmaya isarettir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver