Rüyada Kurban kesmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Kurban kesmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Kurban kesmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Kurban kesmek konusunda 5 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir kimsenin rüyada Allah rızası için kurban kestiğini görmesi, bütün keder ve gamdan kurtulmağa, sevinç ve berekete, şiddetten halâsa ve hastalıktan şifaya delâlet eder.
■ Rüyada halka kurban eti dağıttığını görmek, üzüntü ve kederden kurtulmaya, izzet ve şerefe, ecir ve sevaba delâlet eder.
■ Bazı kere de rüyada kurban görmek, zevceye, kendisiyle iftihar edilecek çocuğa ve kendisiyle Hak rızasına yaklaşılan güzel ve salih amele delâlet eder.
■ Rüyada kurban adağını yerine getirdiğini görmek, şiddetten halâsa ve hastanın şifa bulmasına alâmettir.
■ Koyun, keçi, sığır gibi ev hayvanlarını kurban ettiğini görmek, onlardan gelecek menfaatlere ve helal rızka delâlet eder.
■ Kirmanı demiştir ki: Rüyada kurban etini insanlara taksim ettiğini görmek, muhteşem ve zengin bir zatın vefat ederek malının ehil ve akrabalarına taksim olunacağına delâlet eder.
■ Zindanda olan bir kimse rüyada bir deve veya sığır kurban ettiğini görse, bu rüya, onun hapisten kurtulacağına delâlet eder.
■ Herhangi bir şeyden korkan adamın rüyada kurban kestiğini görmesi, korku ve şiddetten emin olmaya işarettir.
■ Rüyada kurban eti çaldığını görmek, hiçbir veçhile iyi değildir.
■ Hastanın rüyada kendi nefsini kurban ettiğini görmesi, ölümüne delâlet eder.

Rüyada kurban kesmek sıkıntılardan kurtulmaya, hastalıklardan şifa bulamaya, gam ve kederden kurtulmaya, berekete, hamile kadın için oğlan çocuğuna işaret eder.
■ Rüyada kurban kestiğini görmek fakir için zenginliğe, borçlardan kurtulmaya, izzet ve şerefe, mutlu bir evlilik yapmaya işaret eder.

Rüyasında kurban kesen kişi için, borçlu ise borcunu ödeyeceğine ve servet sahibi olacağına eğer istiyorsa hacca gideceğine, hasta ise iyileşeceğine yorumlanır.
■ Hasta kurban kesen ölür.

*İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada kurban kesmenin dört tabiri vardır:
■ 1-Korkudan güvende olmak
■ 2-Murada erme
■ 3-Hayır ve bereket
■ 4-Açlık ve kıtlığın giderilmesi
■ *İbn-i Sirin: Bir deve veya koyunu kurban olarak kesmek; esirseniz serbest kalacağınıza, hastaysanız iyileşeceğinize, özgürseniz saadete ereceğinize ve hacca gideceğinize, korku içindeyseniz güvende olacağınıza, dardaysanız genişliğe çıkacağınıza işarettir.
■ Bu rüyayı Kurban Bayramı’na yakın bir zamanda görmek daha da hayırlıdır.

Rüyasında kurban kesen kişi için, borçlu ise borcunu ödeyeceğine ve servet sahibi olacağına eğer istiyorsa hacca gideceğine, hasta ise iyileşeceğine yorumlanır.
■ Hasta kurban kesen ölür.
■ Rüyasında kurban kesen kişi için, borçlu ise borcunu ödeyeceğine ve servet sahibi olacağına eğer istiyorsa hacca gideceğine, hasta ise iyileşeceğine yorumlanır.
■ Hasta kurban kesen ölür.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver