Rüyada Korkaklık Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Korkaklık Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Korkaklık Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Korkaklık Görmek konusunda 3 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada korku halini görmek ve yaşamak, emn-ü eman ile tâbir olunur.
■ İbn-i Şîrîn hazretleri demiştir ki: Rüyada korku görmek, nusret ve zafere delâlet eder.
■ Bir kimsenin rüyada korktuğunu görmesi, zalimlerden kurtulmaya, emn-ü emana delâlet eder.
■ Nablusî de şöyle demiştir: Rüyada korkaklık, kazançta haram ve çirkinlikten kaçınmaya veya harpte emirler ve yasaklara vakıf olmaya alâmettir.
■ Yine rüyada korkmak, emniyet ve kurtuluşa delâlet eder.
■ Bazı kere de korkmak tevbeye işarettir.
■ Çünkü yarınını düşünen işini bu günden yapar ve hatasını düzeltir.
■ Denilmiştir ki: Rüyada korktuğunu ve korkudan kaçtığını görmek, insanlar üzerine reis olmaya delâlet eder.
■ Rüyada bir kimsenin Allahü Teâlâ ile korkutulduğunu ve fakat kendisinin kormadığmı görmesi, kendi nefsi hesabına zarar ve kötü şeydir.
■ Ama onu korkutan kişi kurtuluşa ve hayra nail olur.

Rüyada birisini korkuttuğunu gören korkuttuğu kimseden bir haber alır ya dabilmediği hususlarda o kişi aracılığı ile aydınlanır, hastalıklardan şifa bulur.
■ Rüyada kendisinin korkutularak kaçtığını görmek, o yerde bir musibet ve salgın hastalık varsa oradan hızla uzaklaşacağına, tehlikesiz bir yere gideceğine, düşmanına galip geleceğine, her türlü korku ve endişeden emin olmaya işaret eder.

Rüyada korkaklik aksiyle yani kahramanlikla yorumlanir.
■ Rüyasinda bir vahsi hayvandan korkarak kaçtigini görmek, kendisine rakipleri tarafindan kurulan bir tuzaktan kahramanca mücadele ederek üstün gelecegine isarettir.
■ Ibni Sirin’e göre; korkmak emniyettir, din hususunda Allah’in (CC) gazabindan korkmak, tövbe ve istigfar gerektigine delalet eder.
■ Bir kimsenin rüyasinda bilmedigi ve anlamadigi bir seyden korkarak kaçmasi, o kimsenin dini inancinin kuvvetli olacagina isarettir, Rüyasinda öleceginden korkan, çok yasar.
■ Bir baska rivayete görede: Rüyada korkaklik, kazançta haram ve çirkinlikten kaçinmaya yahut harpte emir ve yasaklara uymaya isarettir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver