Rüyada Kınamak Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Kınamak Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Kınamak Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Kınamak Görmek konusunda 3 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada kendisini kınadığını görmek, bir fitneye düşmeye ve karışık işlere delâlet eder.
■ Fakat Cenab-ı Hak o kimseyi uğradığı fitneden kurtarıp düşmanına üstün getirir ve insanların kınamasından kurtularak dünya ve ahiretçe hayırlı bir şeye eriştirir.
■ O kişi böylece muradına erer.
■ Rüyada bir başkasını kınadığını görmek, iyi değildir.
■ Ve kınadığı şey sonra kendi başına gelir ve o kimse kınanmaya müstahak olur.

Rüyada birisinin yapmış olduğu hareketten ya dasöylediği sözden dolayı kınadığınızı görmek vaadinden dönen, sözüne sadık kalmayan, nefsine tabi olan kimseye işaret eder.
■ Rüyada kendi kendini kınadığım gören kimse bir günaha girer, bir fitneye karışır ve bundan dolayı çevresi tarafından kınanır.
■ Sonra Allah onu o fitneden kurtarır, temize çıkarır, düşmanlarına galip getirir.

Azabı gerektirecek iş ve amele, nefis ve şeytana uymaya, Kendi kendini kınamak karmaşık bir işten dolayı kınandıktan sonra bu fitneden kurtulmaya, dünya ve ahireti kazandıracak hayırlı bir iş yapmaya, Müslüman kardeşini bir meselede kınadığını görmek, kıınamaya konu olan ayıbı aynen işleyerek kınanmayı hak etmeye delalet eder.Rüyasinda birini kinadigini gören, uyanik iken o isi isler ve o da kinanmaya hak kazanir.
■ Elinden kaçirdigi bir isten dolayi kendi nefsini kinadigini gören, halk tarafindan kinanacak karisik bir ise girer.
■ Daha sonra Allah ona kolaylik ihsan ederek o karisikliktan kurtarir.
■ Bazilarina göre; rüyada kinamak üzüntü ile yorumlanir.
■ Rüyada kendi kendini kinadigini görmek, fena bir is yaparak üzüntü duyduguna; bir baskasini kinadigini görmek, baska birisinin yaptigi bir isten dolayi yine üzüntü duyduguna delalet eder.
■ Bir baska rivayete görede: Rüyada kinamak, atese girmesine sebep olan pek çok islerde seytana tabi olmaya ve vaadinden dönmeye isarettir.
■ Rüyada kendisini kinadigini gören kimse, bir fitneye ve o kansik bir seye düser.
■ Ve ondan dolayi kinanir.
■ Sonra Allah (C.C.) o kimseyi o fitneden kurtarip düsmanina galip getirir ve insanlarin kinamasindan kurtularak dünya ve ahiretçe hayirli bir seye erisir.
■ Rüyada diger bir kimseyi kinadigini gören kimse, o kimsenin yapmakta oldugu bir isin aynisini yapip kinamaya müstahak olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver