Rüyada kedi görmek ne demektir? Ne anlama gelir? İslami Rüya Tabiri Kitabı, Rüyada kedi görmek ne demektir? Ne anlama gelir? İslami Rüya Yorumları Ansiklopedisi

Etiketler: Rüyada kedi görmek ne demektir? Ne anlama gelir? Neye Delalet Eder Neye İşarettir?, Rüyada kedi görmek ne demektir? Ne anlama gelir? Nedir Ne Demek Ne Anlama Gelir Manası Rüya Açıklaması Yorumu

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada kedi görmek, hizmetçi ile yorumlanır, İbn-i Sirin’e göre, rüyada kedi görmek, ev halkından birisi ile yorumlanır. Genellikle kedi, kötü bir kadın olarak tabir olunur. Rüyada bir kedi tarafından ısırıldığını görmek, hasta olacağına; bir ev kedisi tarafından ısırılmak, bu rüyanın aksine olarak, bu kimsenin, bu yılı rahat ve huzur içinde geçireceğine işarettir. Rüyada kedisini sattığını gören, malını başkalarına dağıtır. Rüyasında bir ev kedisi olduğunu ve bir minderde uyuduğunu görmek, hayatında rahat yüzü görmemeye, hiç bir işte dikiş tutturmamaya delalet eder.

Kendisi kedi olduğu halde, başka bir kedinin hücumuna uğrayarak, onunla kavga ettiğini görmek, kötü bir iş yapmak için ahlaksız bir insanla arkadaş olup, sonunda onunla anlaşamayıp, kavga edeceğine işarettir. Bazı yorumculara göre, rüyada kedi görmek, kadınla da yorumlanır.

İslami Rüya Tabirleri açısından Rüyada kedi görmek

Nablusiye göre; kedi, ev kadını için eziyete, evlat için düşmana, hırsızlığa ve zinaya, veya vefasızlığa delalet eder. Bazı yorumcular, kediyi şaka yapan, saçma sapan konuşan, maskaralıklar icat edip oynayan ve sahibine kendisini sevdirmeye çalışan insanlara da benzetirler. Böyleleri sonunda bir yolunu bulup mutlaka sahibini (kedi gibi) tırmalar ve incitir. Rüyada Van veya Ankara kedisi görmek, hayırlıdır; ikisi de, renkleri beyaz, tüyleri parlak ve uzun olduğu için, neşeye ve sevince delalet eder.

Rüyada Siyam kedisi görmek, yumuşak huylu bir arkadaşla yorumlanır. Bekarsa bu huyda bir kadınla evlenmeye, evli ise uysal bir takım arkadaşları ile sohbete işarettir. Rüyada vahşi bir yaban kedisi görmek, kıskanç ve huysuz bir eşle yorumlanır.

Yine Nablusiye göre; rüyada kedi görmek keder, düşmanlık ve hüzün ile tabir olunur. Ebu Sait El-Vaiz’e göre; kedinin tabirinde ihtilaf, anlaşmazlık vardır. Bazıları her şeyi koruyan bir hizmetçi, bazıları da ev halkından hırsız biri olarak yorumlarlar. Bazı tabirciler de, dişi kedi hilebaz bir ev kadınıdır, diyorlar. Kırmani’ye göre; rüyasında bir kedi öldürdüğünü gören, hırsızı tutar ve polise teslim eder. Kedi eti iki türlü tabir olunur: Hırsızlık mal, veya hırsızın kendi malı. Bir kedi ile oynayıp hayvanın kendisini tırmaladığını veya ısırdığını görmek, uzun bir hastalığa tutulup, sonra iyileşmeye; şiddetli bir sıkıntıya tutulup sonra bundan kurtulmaya delalet eder. Bir başka rivayete göre de: rüyada görülen kedi, hizmetçidir. Bazı tabirciler, kedi, rüya sahibinin ev halkından olan bir hırsızdır, dediler. Bazı tabirciler de kedinin dişisi hilekar kötü bir hizmetçi kadındır, dediler.

Kedi bir şahsın etrafında dolaşıp onu korumaya çalıştığı halde, o şahsa hem zararı ve hem de faydası dokunan bir adama nispet edilir. Bir kimseyi rüyada erkek bir kedi ısırırsa veya tırmalasa o kimse hasta olur. Eğer erkek olan o kedi vahşi ve yabani ise, onun rüyada ısırması daha şiddetlidir. Isıran kedinin dişi ve ev kedisi olması rüya sahibinin rahat edeceği bir seneye işarettir. Rüyada bir kedi sattığını gören kimse, malını infak eder. Kedi eti yediğini gören kimse, sihirbazlık öğrenir. Kedi olduğunu gören kimse, hırsızlık ve kendisinde hayır olmayan şeylerle geçinir. Bir şahıs bir eve bir kedinin girdiğini görürse, o eve hırsız girer. Eğer o evden bir şey almış çıktığını görürse, o evden hırsız bir şey götürür. Bir kediyi kestiğini veya öldürdüğünü ya da tuttuğunu gören kimse, bir hırsıza kavuşarak tutar ve ona galip gelir. Kedinin etinden veya yağından bir şey aldığını gören kimse, bir hırsızın malından veya çalınmış eşyadan bir şey alır. Bir kedi ile mücadele ettiğini ve hatta kendisini tırmaladığını veya ısırdığını gören kimse, uzun bir hastalığa yakalanır. Sonra o hastalıktan kurtulur veya o şahsa şiddetli bir keder isabet eder. Sonra Cenab-ı Hak (C.C.) onu kederden kurtararak ona ferahlık ve sevinç ihsan eder. Kedi ile yaptığı mücadele ve münakaşada mağlup olan kimse yakalandığı hastalık, üzüntü ve kederinden acilen kurtulur. Eğer kedi kaybolursa. hastalık veya üzüntü ve kederi fazlasıyla artar. Bazen bu rüya halk hakkında adalete veya dünyanın durumunun bozulmasına işarettir.

Bu rüya bazen de düşmanları def etmeye, işarettir. Bazen de kedi, evlatın terbiyesi hususunda çok hırslı olan kadına işarettir. Rüyada kedinin bir insanı tırmalaması veya kanını akıtması yahut gözünü çıkarması, düşmanlığı açık olan bir düşmana işarettir. Rüyada Misk kedisini görmek, şekil ve siması serli görünen ve ahlakı iyi olan bir adama işarettir. Bazen kedi, zevce için cefaya, evlata, düşmanlığa, hırsızlığa, zinaya, vefasızlığa, feryat ve figan etmeye işarettir. Bazen de kedi, zinadan meydana gelmiş ve yol üzerine atılmış babası bilinmeyen çocuğa işarettir. Bazen de kedi, söz ve şaka yapan, manasiz ve akıl dışı söz söyleyerek köçekler gibi oynayarak halka kendisini sevindirmeye çalışan ve bununla beraber bazı durumları dikkatten kaçırmayan ve fırsat buldukça fesat çıkarmaya çalışan bir adama işarettir.

Kedinin fare görülmesi nifak ve riyaya işarettir. Eğer halk korku içinde ise, düşmanlarından emin olur. Rüyada dişi kedisini sattığını gören kimse, malını sarfeder. Bazı tabirciler, dişi kedi hilekar bir kadına delalet eder. Bazı tabirciler dişi kedinin ısırması ve tırmalaması bir sene devam eden bir hastalıktır, dediler.

Bizimle beraber yaşayan güzel varlıklar olan kediler ile ilgili , rüyada kedi görmek konusunda diğer farklı varyasyonlara bir göz atalım.

Rüyada Kedi Görmek ile ilgili diğer yorumlar: 

 • Rüyada kedi görmek bağımsız ruh halini, yaratıcılığı ve gücü sembolize eder.Rüyada kedi görmenin talihsizliğe ve kötü şansa işaret ettiği söylenir.
 • Rüyada kedi sevmek, kediyi okşamak, kedi sevdiğini görmek sahip olduğunuz iç direnci temsil eder. Uyanık hayatınızda bir çok engelleri kendi iç kuvvetiniz ve azminizle aşarak başarı ve mutluluğa ulaşacağınızı simgeler.
 • Rüyada Kedi ısırması, dedi sizi ısırıyorsa hırslı bir kadınla karşılacağınızı gösterir. Birşeylerin planladığınız gibi gitmeyeceğini de işaret etmektedir.
 • Rüyada siyah beyaz kedi görmek yakın gelecekte bazı tehlikeler hissettiğinizi simgeler.
 • Rüyada kedi kovalamak iyiye yorumlanır, sizi çekemeyen birinin size zarar veremeyeceğine işarettir.
 • Rüyada dişi kedi görmek kötü bir kadının sizi üzeceğine işaret eder, rüyada erkek kedinin birini ısırması veya tırmalaması rüyayı gören kişinin hastalanması ve uzun süre tedavi görmesi olarak yorumlanır.
 • Rüyada kendinin kedi şekline dönüştüğünü görmek dürüst olmadığınızı, doğru işler yapmadan para kazanmak istediğiniz anlamına gelir. Bahçede kedi hayallerinize uzun bir sonra kavuşacağınıza işaret eder.
 • Rüyada kedi tutmak içinde bulunduğunuz sıkıntılı durumdan kurtulmak için gayret göstermediğinizi ifade eder.
 • Rüyada büyük kedi görmek evinizde büyük sıkıntılar çektiğinizin göstergesidir.
 • Rüyada küçük kedi görmek küçük bir miktar para kaybı yaşayacaksınız manası taşır.
 • Rüyada kedi derisi görmek bir düşmanınızı işaret eder.
 • Rüyada kediden korkmak işinizle ilgili endişeleriniz olduğunu gösterir.
 • Rüyada ayaksız kedi görmek çevrenizde sizi kıskanan çok fazla kişi olduğunu temsil eder.
 • Rüyada uzun kedi görmek uzun bir yoldan pek sevmediğiniz bir yakınınızın sizi ziyarete geleceğini gösterir.
 • Rüyada kedi ısırması görmek bir yakınınızın sebep olacağı bir sıkıntı yaşayacağınızı işaret eder.
 • Rüyada kedinin bir fare, yılan veya başka bir hayvanı yakaladığını, boğduğunu veya öldürdüğünü görmek, bir kadının desteğini alarak içinde bulunduğunuz sıkıntılı, üzücü durumdan kurtulacağınızı ifade eder.
 • Rüyada kedi yakalamak çok üzüleceğiniz işinizle ilgili bir haber alacağınızı anlatır.
 • Rüyada kedi dişi görmek, bir tanıdığınızın sağlık sorunu haberini alacağınızı işaret eder.
 • Rüyada kedi eğitmeni olmak boş hayaller peşinde koşarak boşa vakit harcadığınızı işaret eder
 • Rüyada yavru kedi görmek, rüyada kedi yavrusu görmek ; sevdiklerinizi ihmal ettiğinizi ifade eder. Beyaz kedi yavrusu dışındaki, siyah yavru kedi ve sarı kedi yavruları bazan hileli bir durumuda işaret edebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver