Rüyada Katip Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Katip Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Katip Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Katip Görmek konusunda 3 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Kişinin rüyada kâtip görmesi, hilekâr ve aldatıcı adama işarettir.
■ Mesleği kâtiplik olan bir kimsenin rüyada yazısının çirkin olduğunu görmesi, tevbeye delâlet eder.
■ Rüyada devlet başkanının yazıcılarını görmek veya onların şekil ve sıfatlarına girmek, kadir ve şanının yüce ve halinin iyi olmasına işarettir.
■ Nablusî (rh.a.) demiştir ki: “- Rüyada Kirâmen Kâtibin meleklerini görmek, eğer rüya sahibi takva ehli ve muttaki bir kimse ise, müjdeye ve onun dünya ve ahiret işlerinin kolaylığına ve kendisinin cennetliklerden olmasına delâlet eder.
■ Eğer rüyayı gören kişi muttaki değilse: “(Allah indinde) çok şerefli yazıcılar vardır.” (İnfitar, 11) mealindeki âyet-i kerimenin işaretince bütün kötülüklerden sakınsın.” Rüyada nesir yazı kâtiplerini görmek, izzete, yüceliğe, şan ve şerefe, ihtiyaçlarını görmeye, anlayışa, güzel konuşmaya, rızka, menfaata, zevcelere, evlada, ana babaya ve hizmetçilere mâlik olmaya delâlet eder.
■ Rüyada yol üzerinde yazı ve arzuhal yazan kimseleri görmek, polise ve kan alıcıya işarettir.
■ Rüyada kendisini devlet dairelerinin birinde kâtip olmuş görmek, menfaata, rızka ve bir yerden gelecek mala delâlet eder.
■ Bazı kere de rüyada kâtip görmek, ziraatçılıkla uğraşan kişilere delâlet eder.
■ Sır kâtiplerini görmek ise, gelen haberlere, fazlalığa ve noksanlığa, ısrara ve gizli sırlara vâkıf ve muttali olmaya alâmettir.

Rüyada kâtip görmek hilekâr kimseye işaret eder.
■ Kâtip ziraat ile uğraşan kimseye de işaret eder.
■ Kâtip olan bir kimse rüyada kendisinin cahil olduğunu görse, o kimsenin hilesi veya aklı ya da dini gider yahut fakir olur.
■ Cahil bir kimse rüyada kâtip olduğunu görse, tedbirli veya kendisine hile yapmak isteyen bir kimsenin hilesini yenmeye muvaffak olur.
■ Halka hile yapmaktan vazgeçen bir kişi kendisinin kâtip olduğunu görse, o kişinin birisinin yaptığı bir işinden dolayı ve ondan bir fayda görmemesine yorumlanır.
■ Kâtip kan alıcı bir kimsedir.
■ Kâtibin kalemi kan alıcının neşteri, mürekkebi de alıcının akıttığı kandır.
■ Kâtip elbiseleri tamir eder bir terzidir.

Hileci, düzenbaz kimseye delalet eder.Katip, sekreter olmak birisinin yardımı ile bolluğa ve başarıya ulaşılacağını haber verir.Rüyada katip görmek, hilekarlikla yorumlanir.
■ Rüyasinda bilgili bir kisinin kendisini cahil biri olarak görmesi, hilekar ve dini inancinin zayif olduguna; cahil bir kimsenin kendisini bilgili bir katip oldugunu görmesi, düsmanlarinin kendisine karsi tertipledigi bir hileyi anlayarak, ona karsi tedbir aldigina delalet eder.
■ Rüyada yazisinin çok çirkin oldugunu görmek, isledigi bir günahtan Ötürü tövbe etmesine; cahil oldugu halde yazisinin çok güzel oldugunu görmek, ibadetinin Allah (cc) katinda makbul olduguna delalet eder.
■ Rüyasinda büyük bir devlet adamina katiplik ettigini görmek büyük bir ihsana erisecegine; kendisinin büyük adam tarafindan ödüllendigini görmek, bulundugu iste kazancinin artacagina isarettir.
■ Rüyada (Kiramen Katibin) meleklerini görmek, eger rüya sahibi dindar bir kisi ise, dünyada yaptigi bütün islerde kolayliga ulasacagina; kendisinin cennetle müjdelenecegine yorumlanir.
■ Ibn-i Sirine göre ; katip hileci bir erkek olarak tabir olunur.
■ Rüyasinda halka mahsus yazici oldugunu gören, halkin malini hile ile dinden alir.
■ Hükümete veya büyük bir kisiye katip oldugunu görmek, baskalarindan menfaat bekledigine delalet eder.
■ Bir baska rivayete görede: Rüyada katip görmek, hilekar bir kimseye isarettir.
■ Katip olan bir kimse rüyada kendisinin cahil oldugunu görse, o kimsenin hilesi veya akli ya da dini gider yahut fakir olur.
■ Cahil bir kimse, rüyada katip oldugunu görse, tedbirli veya kendisine hile yapmak isteyen bir kimsenin hilesini yenmeye muvaffak olur.
■ Katip olan bir kimse rüyada yazisinin çirkin oldugunu görse, tövbe eder.
■ Halka hile yapmaktan vazgeçen bir kisi kendisinin katip oldugunu görse, o kisinin birisinin yaptigi bir isinden dolayi yakinda itham edilmesine, bundan dolayi zahmete düsmesine ve ondan bir fayda görmemesine isarettir.
■ Bu rüya hastalar hakkinda ölüme isarettir.
■ Bazen katip görmek, çiftçiye isarettir.
■ Rüyada katipleri görmek veya onlarin sekil ve sifatlarina girmek, kadir ve saninin yüce ve halinin iyi olmasina isarettir.
■ Sir katiplerini görmek, gelen haberlere, fazlaliga ve noksanliga, israra ve gizli sirlara vakfi ve muttali olmaya isarettir.
■ Yol üzerindeki arzuhalciyi görmek, polise ve kan aliciya isarettir.
■ Rüyada Kiramen Katibin meleklerini görmek, eger rüya sahibi müttaki bir kimse ise, müjdeye ve onun dünya ve ahiret isterinin kolayligina ve kendisinin Cennet ehlinden olmasina isarettir.
■ Eger rüya sahibi müttaki degilse; bütün kötülüklerden sakinsin.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver