Rüyada Kalb Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Kalb Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Kalb Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Kalb Görmek konusunda 1 kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Kalb, insan vücudunun sultanıdır.
■ Bu sebeple rüyada kalb görmek, rüya sahibinin kahramanlığına, cesaretine, akıllı, zeki, cömert ve müsamahakâr olduğuna, ahlâk ve adaletine delâlet eder.
■ Kalaycı rüyası değişik ve türlü türlü tâbir edilmiştir.
■ Rüyada kalbinin karnında çıktığını görmek, dinin güzelliğine delâlet eder.
■ Rüyada kalbinin parça parça olduğunu görmek, üzüntü ve kederden kurtulmaya, hastalıktan şifa bulmaya ve feraha delâlet eder.
■ Denilmiştir ki: Kalb insanın dini ve zekâsıdır.
■ Bundan ötürü bir kimse kalbinde göz bulunduğunu görse, o kimsenin akıl, zeka ve anlayışına, dindarlığına ve güzel şekilde konuştuğuna alâmettir.
■ Rüyada kalbinin çalınıp götürüldüğünü görmek, dört şekilde tâbir olunur: a) Şiddetli korku, b)Cinnet, c) Dinde fesat, d) Büyük musibet.
■ Bazı kere de kalb rüyası, insanın zevcesine delâlet eder.
■ Çünkü evin kadını, evdeki her şeyin idarecisidir.
■ Nablusî (rh.a.) demiştir ki: “- Rüyada kendi kalbinin parçalandığını gören kimse, korku, zühd ve takva ehli ise, o kimsenin Allahu Tehalâ’ya olan kalbî rabıtasının devam ettiğine ve Allahu Teâlâ’dan korku üzere bulunmasından dolayı onun Allah’a olan bağlılık ve rabıtasına hiçbir şe­yin manî olamayacağına delâlet eder.”

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver