Rüyada İshak (a.s.) Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada İshak (a.s.) Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada İshak (a.s.) Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada İshak (a.s.) Görmek konusunda 3 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada Allah’ın kulu ve Peygamberi İshak (a.s.)’ı görmek, kısa bir üzüntüye ve fakat sonunda kurtuluş ve selâmete delâlet eder.
■ Denilmiştir ki: Rüyada onu gören kimseye büyüklerden ve akranların bazısından bir bela isabet eder ve ondan kurtulur.
■ O kimse izzet, şeref ve sevinçle rızıklanır.
■ Yine o kimsenin neslinden melikler, reisler ve salih kullar gelir.
■ Bazı kere de Hazret-i İshak’ı görmek, müjde ve sevince ve korkulardan emin olmaya delâlet eder.
■ Yine onun rüyada görülmesi, darlıktan genişliğe, günahtan ibadete, ana babaya isyandan itaata ve sıla-i rahme delâlet eder.
■ Rüyada Hazret-i İshak’ın suretine girdiğini veya O’nun elbisesini giydiğini görmek, ölüm derecesinde hasta olmaya fakat sonunda afiyet bularak iyileşmeye delâlet eder.
■ Rüyada İshak (a.s.)’ın halinin değiştiğini görmek, körlük ile tâbir olunur.

Rüyada ishak (a.
■ s)’ı gören dünya ve ahrette mutluluğu yakalar.

Müjde ve sevince, büyüklerden ve akrabalardan gelecek bela ve sıkıntılara katlanarak şeref, itibar ve rızka nail olmaya delalet eder.Ishak (A.S.)’yi görmek, müjde ve sevince ve korkulardan emin olmaya isaret eder.
■ Bazi tabirciler, O’nu görene büyüklerden ve akrabalann bazisindan bir bela isabet edecegine ve ondan da kurtaracagina ve o kimsenin izzet, seref ve sevinçle riziklandinlacagina ve o kimsenin neslinden liderler ve salih kullar çogalacagina isaret eder, demislerdir.
■ Onun halinin degistigim görenin gözü kör olur.
■ Bazi kere de O’nu görmek, düsünceden kurtulusa, darliktan genislige, günahtan ibadete, anne babaya isyandan itaata ve silai rahme isaret eder.
■ Hz.
■ tshak suretine girdigini veya O’nun elbisesini giydigini gören kimse ölüm derecesinde hasta olur fakat sonradan iyilesir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver