Rüyada İnci gerdanlık Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada İnci gerdanlık Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada İnci gerdanlık Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada İnci gerdanlık Görmek konusunda 2 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Kadınların rüyada inci gerdanlık görmeleri, zinet ve güzellik ile tâbir olunur.
■ Rüyada inci ve mercanla dizilmiş gerdanlık, incinin temizliği, güzelliği ve çokluğu miktarınca Kur’ân-ı Kerîmi ezberlemekle beraber takvaya ve Allahü Teâlâ’dan korkmaya delâlet eder.
■ Rüyada bir erkeğin, boynunda inciden gerdanlık görmesi, eğer o kişi Kur’ân öğreniyorsa, Kur’ân-ı Kerimi ezberlemesine delâlet eder.
■ Eğer bir yere sözü varsa, sözünü yerine getirmeye işarettir.
■ Eğer bekâr ise, güzel Kur’ân okuyan bir kadınla evlenmeye alâmettir.
■ Yine rüyada inci dizileri Nebiler Nebisinin sünnetlerine ve diğer kıymetli diziler de, hikmet, doğru söz ve fıkıh ilmine delâlet eder.

Rüyada görülen inci gerdanlik kadinlar için güzellik ve zinetleridir.inci ve mercanla dizilmis gerdanlik incinin temizligi, güzelligi ve çoklugu miktarinca Kur’ani ezberlemekle beraber takvaya ve Allah (C.C.)’dan korkmaya isaret eder.
■ Gerdanliklikta bulunan degerli tas, rüya sahibinin amelinin özü ve kavusabildigi son noktasidir.
■ Kadinin gerdanligi kocasi veya çocugudur.
■ Erkek bir kimsenin, boynunda inciden gerdanlik görmesi, eger o kimse Kur’an ögreniyorsa, onu ezberler, islam hukukunu ögrenmeye çalisiyorsa, onu tahsil eder.
■ Eger bir sey söz vermisse, sözünü yerine getirir.
■ Böyle bir sey yok ve kendisi de bekarsa, Kur’ani güzel okuyan bir kadinla evlenir.
■ Eger hamile olan hanimi varsa, alim veya hakim olacak bir erkek çocuk dogurur.
■ Rüyada muhtelif diziler bir araya gelse onlardan mücevheratla ilgili diziler Kur’an’a inci dizileri Resülullah’in (S.A.V.) sünnetlerine ve diger kiymetli diziler de, hikmet, dogru söz ve fikih ilmine isaret eder.
■ Bir kimse rüyada üzerinde bir veya iki kelep inci oldugunu görse, o kimse hafiz olur.
■ Dininde dogru, emin, ibadet ehli ve takva sahibi ve o kimsenin dince güzellik ve kemali de, o inci keleplerinin güzellik ve ziyasi kadar olur.
■ Bir kimse üzerinde birtakim gerdanliklar oldugunu ve onlari takmaktan aciz kaldigini görse, o kimseye ilmin gerektirdigi gibi amel etmekte usanç gelir.
■ Bir kadin rüyada üzerinde bir veya birçok inci gerdanliklar bulundugunu görse, o gerdanliklarda görülen iyilik ve kötülük, o kadinin kocasina veya evinin islerine bakan kimsesine veya üzerine emanet olarak aldigi seylere isaret eder.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver