Rüyada İbrahim suresi Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada İbrahim suresi Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada İbrahim suresi Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada İbrahim suresi Görmek konusunda 5 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir kimsenin rüyada Sûre-i İbrahim’i okuduğunu veya kendi üzerine okunduğunu görmesi, çok sevaba, düşmandan emin olmaya, Allahü Teâlâ indinde makbuliyete delâlet eder.
■ Hazret-i Aişe (r.a) demiştir ki: Rüyada Sûre-i ibrahim’i tamamen veya kısmen okuduğunu görmek, Cenâb-ı Hakkı zikre ve tesbih etmeye delâlet eder ve o kimse zikir ehlinden olur, gam ve üzüntüden kurtulur.
■ İbn-i Sîrîn hazretleri de şöyle tâbir buyururlar: Hayrat ve hasenata, taat ve ibadete devam üzere olur, kerem ve zenginlik ile şereflenir.
■ Yine denilmiştir ki: O kişinin sevabı kat kat olur, Rabbi onu sakındığı ve korktuğu herşeyden emin kılar ve onun dini Allah indinde güzel ve makbuldür.

Rüyada ibrahim suresini okuduğunu görmek çok sevap kazanmaya, düşmanın şerrinden emin olmaya, Allah’ın rızasına nail olmaya işaret eder.

*İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada İbrahim suresini okumak; Allah katında aziz ve değerli olacağınıza…
■ *İbn-i Sirin: Daima hayır işlerle ve ibadetle meşgul olacağınıza…
■ *Kirmani: Dünya hayatınızın güzel olacağına işarettir.

Rüyada ibrahim süresini okudugunu veya üzerine okundugunu görmek, çok sevap kazanmaya, düsmandan emin olmaya, Allah karinda makbul olmaya isarettir.

Hz.
■ Ayse Siddika’ya göre; Ibrahim suresini rüyada tamamini veya bir kismini okudugunu, yahut okundugunu gören, Cenabi Hakki (C.C) anip tesbih edenlerden olur, gami ve kederi gider, dünya korkularindan emîn olur, sevaba nail olur.
■ Ibn-i Sirin’e göre: hayir ve hasenata, cömertlige, ibadete devam eder.
■ Rüya sahibinin hali ve ahireti hayirli ve güzel olur.
■ Cafer-i Sadik’a göre: Allah’in indinde azîz ve makbul olup hakkinda söylenen kötü sözlerden beri bulunur.
■ Abdulgani Nablusi’ye göre: Allah’in indinde dini ve ilmi makbul olur ve buna kar-si da günahlari bagislanir.
■ Bir baska rivayete görede: Rüyada ibrahim süresini okudugunu veya üzerine okundugunu görmek, çok sevap kazanmaya, düsmandan emin olmaya, Allah karinda makbul olmaya isarettir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver