Rüyada İbrahim (a.s.) Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada İbrahim (a.s.) Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada İbrahim (a.s.) Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada İbrahim (a.s.) Görmek konusunda 6 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilindiği gibi İbrahim (a.s) Peygamberlerin büyüklerindendir ve Cenâb-ı Hakk’ın dostudur.
■ O güzide zâtı rüyada görmek hayır, bereket, ibadet, kemâl, rızık, ikram ve salih nesile delâlet eder.
■ Çünkü Resûl-i Ekrem efendimiz İbrahim (a.s)’ın neslindendir.
■ Yine onu rüyada görmek, iyilikle emretmeye, kötülükten menetmeye, ilme, hidâyete, Allah’a ibadet uğrunda aile ve akrabasından hicrete delâlet eder.
■ Bazı kere de onu görmek, şefkatli babaya işarettir.
■ Çünkü o, İslâmın babasıdır.
■ Ümmeti Muhammed’i “Müslüman” ismiyle isimlendiren de o şanlı Nebidir.
■ Rüyada kendisini Hazret-i İbrahim’in çağırdığını ve Ona doğru “Lebbeyk” diyerek gittiğini görmek, manevî derecenin yüksekliğine ve salâha delâlet eder.
■ Bazı kere de rüyada İbrahim (a.
■ s) ‘i görmek, Allah için sevgi ve muhabbete delâlet eder.
■ Çünkü o, Rabbinin rızası için biricik oğlunu kurban edecekti.
■ Rüyada Hazret-i İbrahim’in kendi azalarından birini tuttuğunu gören kimse eğer o âza hastalıklı ise, hastalıktan şifa bulacağına işarettir.
■ Yine rüyada İbrahim (a.s)’i görmek, düşmana galip gelmeye, Mümine ve pâk bir hanımla evlenmeye ve hayırlı, bereketli nesile delâlet eder.
■ Onu görmek, hac ibadeti ile de tâbir olunur.
■ Çok kere de onu görmek, üzüntü ve kederin gitmesine, hayır ve bereketin gelmesine, dünyada bolluk içinde geçinmeye ve hidâyete delâlet eder.

Rüyada Hak dostu Peygamber İbrahim (a.s.)’ın makamında bulunduğunu veya o cihete doğru namaz kıldığını görmek: “Orada apaçık alâmetler İbra him’in makamı vardır.” (Al-i İmran, 97) mealindeki âyet-i keri menin işaretince, hacca gitmeye, dini korumaya ve tam bir Müslü manlığa delâlet eder.
■ Yine rüyada İbrahim (a.s.)’ın makamına girdiğini görmek, korkudan emin olmaya delâlet eder.
■ Çünkü Kabe’ye giren korkudan emin olur.
■ Bazı kere de o mübarek makamı rüyada görmek, melikler gibi yüksek rütbeye nail olmaya veya ilimle uğraşmaya delâlet eder.

Hazreti ibrahim’i rüyada görmek Allah’ın rızasını kazanmaya, makbul bir müslüman o imaya, rahmet ve nimet kapılarının rüya sahibine açılacağına, düşmanlara galip gelmeye ve her türlü korku ve endişeden emin olmaya, sıkıntılardan ve darlıktan kurtulmaya, hidayete erişmeye işaret eder.
■ Rüyada hazreti ibrahim’i görmek Allah yolunda sıkıntı ve cefa çektikten sonra feraha, rahata kavuşmaya, kötü arkadaşlardan kurtulup hayra erişmeye ve şeriata uygun yaşamaya işaret eder.
■ Rüyada hazreti ibrahim’in kendisini çağırdığını ve o’na doğru yürüdüğünü görmek iman derecesinin yükselmesine işaret eder.
■ Bir kimse Hz.
■ İbrahim’in azalarından birini tuttuğunu görse ve eğer o aza hastalıklı ve rahatsızsa Allah ona afiyet verir ve şikayetlerini giderir.
■ Hz.
■ İbrahim’i görmek, hac etmeye de işarettir.
■ Kendisini Hz.
■ İbrahim’in çağırdığını ve o’na doğru “buyur” diyerek gittiğini gören kimsenin derecesi yüksek olur.
■ Hz.
■ İbrahim’i gören kâfirse müslüman, isyankâr ve tövbekâr olur.
■ Namazını terk eder kimse tekrar namaza başlar.

Rüyada ibrahim (a.
■ s)’ı gören yakın zamanda hacca gider, dünya ve ahrette rahat eder, mutlu ve huzurlu olur.

Allah yolunda hicret etmeye, iyiliği emir ve kötülükten alıkoymak için her türlü sıkıntıya göğüs germeye, feragat ve fedakarlığa, cömertlik ve alicenaplığa, asalet ve dirayete, bereket ve bolluğa, İslam ahlak ve faziletine, uzun ömür ve hayırlı nesle, Onnu görmek saliha bir kadınla nikahlanmaya ve düşmana galip gelmeye, hak yoldan ayrılan kimseleri dinlememeye ve her türlü batıl düşünce ve putçuluğa karşı direnmeye ve insanları ‘Hanif Dini’ olan İslama davet etmeye delalet eder.

Hz.ibrahim (A.S.)’i görmek hayir, bereket, ibadet, kemal, rizik, ikram, binalara ihtimam, salih nesil, emri bil ma’ruf, nehyi ani’l münker, ilim, hidayet, Allah’a itaat ugrunda aile ve akrabasindan hicret etmektir.
■ Hz.
■ ibrahim (A.S.)’i görmek, sefkatli babaya isaret eder.
■ Bazen de O’nu görmek, mesakkat ve siddete düsüp ondan kurtulmaga, insanlarin arasini islaha, yahut da hayir umdugu bir is için mesakkat çekmesine isaret eder.
■ Bazi kere Hz.
■ ibrahim (A.S.)’i görmek, rüya sahibinin isinin islam hukukuna uygun olmasi ve hayn muhafaza etmesine ve kötü arkadastan aynimaya isaret eder.
■ Bazen de O’nu görmek, Allah için sevgi ve muhabbete isaret eder.
■ Hz.
■ ibrahim (A.S.), rüyayi görenin azalanndan birini tuttugunu görse eger o aza hastalikli ve rahatsizsa Allah ona afiyet verir ve sikayetini giderir.
■ Hz.
■ ibrahim’i görmek, hacc etmeye isarettir.
■ Rüyasinda O’nu gören hanim ise çocugu yüzünden kocasi ona hayirsizlik yapar.
■ Yahut kadinin evlatlarindan bazisina siddet yapilir da ondan kurtarir.
■ Bazen, rüyayi görenin bir kaç evladi varsa onlardan birisi rüya sahibi yüzünden hanimim bosar.
■ Rüyada kendisinin ibrahim (A.S.) oldugunu yahut O’na arkadas oldugunu gören düsmanlari tarafindan bir belaya giriftar olur, fakat bundan kurtarilir.
■ ibrahim (A.S.)’i gören kimse düsmanina galip gelir, inanmis bir hanimla nikahlanir.
■ Kendisini, Hz.
■ ibrahim (A.S.)’in çagirdigini ve O’na dogru gittigim gören kimsenin derecesi yüksek olur.
■ Fakat O’na icabet edip gitmedigini gören veya kendisini tehdid edip korkuttugunu veya O’nu dargin bir vaziyette gören kudreti yettigi halde hacca gitmez veya namazi terkeder ya da münafik bir kimse olur.
■ Hz.
■ ibrahim’i gören isyankar ise tevbekar olur.
■ Namazim terkeden kimse ise tekrar namaza baslar.
■ Hz.
■ ibrahim (A.S.) suretine girdigini veya O’nun elbiselerini giydigini görse o kimseye belalar erisir.
■ Çok kere O’nu görmek, üzüntü ve kederin gitmesine, hayrin gelmesine, dünyada bolluk içinde geçinmeye ve hidayete isaret eder.
■ Bazi tabirciler, Hz.
■ ibrahim (A.S.)’i görmek, babaya isyan etmektir, demislerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver