Rüyada Hızır (a.s.) Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Hızır (a.s.) Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Hızır (a.s.) Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Hızır (a.s.) Görmek konusunda 4 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir kimsenin rüyada Hızır (a.s.)’ı görmesi, kıtlıktan sonra bolluğa, nimetin çokluğuna, rızkın genişliğine, bulunduğu şiddet halinden emniyete erişmesine delâlet eder.
■ Yine Hızır (a.s.)’ı görmek, uzun bir ömre ve hac ibadetine delâlet eder.
■ Hızır (a.s.)’ı görmek, şu şekilde de tâbir olunur: a) Dinde ihlâs, b) Allah muhabbeti, c) Geniş rızık ve menfaat, d) Korkudan emin olmak, e) Uzun ömür ve hayırlı son.

Rüyada hızır (a.S)’ı görmek darlıktan sonra bereket ve bolluğa ulaşmaya, içinde bulunulan kötü durumdan selametle çıkılmasına, yakın zamanda hac ibadetini yerine getirmeye, ömrün uzun olmasına işaret eder.

Kıtlık ve yoksulluktan sonra ucuzluk ve bolluğa, emniyet ve güvene, uzun ömre ve haccetmeye; Onu görmek ehli olan kimse için manevi ilim ehli olmaya yahut ince ve çetin imtihana tabi tutulmaya delalet eder.Rüyanizda Hizir Aleyhisselami görmeniz, çok sikildiginiza ve ne yapacaginizi bilmediginize isarettir.
■ Bir baska rivayete görede: Rüyada Hizir (A.S.)i görmek, kitliktan sonra ucuzluk ve bolluga, nimetin çokluguna rüya sahibinin bulundugu siddet halinden emniyete erismesine isaret eder.
■ Hizir (A.S.)i gören kimsenin ömrü uzun ve hacc etmek nasip olur.

Rüyada Hızır görmek, kişinin bütün sıkıntılarından kurtulacağını görür.
■ Hasta ise hemen iyileşir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver