Rüyada Hakim Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Hakim Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Hakim Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Hakim Görmek konusunda 4 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir kimsenin rüyada hakimi güzel yüz ve vasıfta görmesi, ilimden veya doğru yola götürecek şeylerden arzu ettiğine nail olmaya işarettir.
■ Yine rüyada hâkim görmek, ilim, irfan ve hikmet sahibi olmaya delâlet eder.
■ Bazı kere de hâkim görmek, ana babaya, üstada, terbiyeciye, insanın hak ve adaletten arzu ettiği şeye alâmettir.
■ Rüyada adalet üzere hüküm veren bir hakimi görmek, makam sahibi olmaya, Allahu Teâlâ’nın o kişiden razı olacağına ve onu nimetlendireceğine delâlet eder.
■ Rüyada hâkim huzuruna çıkıp hesaba çekildiğini görmek, zor ve şiddetli işlerden kurtulmaya ve sonun selâmetine delâlet eder.
■ Kendisinin hâkim olup halkı hesaba çektiğini görmek, yüce mevkiye, izzet ve şerefe delâlet eder.

Rüyada bir hakimin teraziye konulduğunu ve terazide ağır geldiğini görmek, o hâkimin Allahu Teâlâ indinde ecir ve sevaba nail olacağına delâlet eder.
■ Bir tüccarın rüyada kadı olduğunu ve adaletle hükmettiğini görmesi, halka insafla muamele etmesine işarettir.
■ Bir valinin rüyada insanlar arasında zalimane bir şekilde hükmettiğini görmesi, vazifeden azledileceğine delâlet eder.
■ Yine rüyada, kadı, âlim, doktor veya salih bir kimse olduğunu görmek, yücelik, izzet, güzel şöhret, takva ve ilme delâlet eder.
■ Hasta bir kişinin rüyada hakimi, kendisinin lehine hükmettiğini görmesi, hastalıktan şifa bulmaya ve hafiflemeye delâlet eder.
■ Nablusî demiştir ki: “- Bir kimse rüyada bir dava sebebiyle hâkimin huzuruna çıksa, hakim de onun davasına adaletle hükmetse, o kimsenin düşmanından tamamıyla hakkını almasına, üzüntü ve kederli ise, üzüntü ve kederden kurtulmasına delâlet eder.
■ Eğer hâkim, adaletle hükmetmeyip zulüm etse ve rüya sahibinin birisiyle de davası varsa, o insandan tamamıyla hakkını alamayacağına işarettir.

Rüyasında hakim gören kimse arzu ve isteklerine kavuşur.
■ Rüyada tanımadığı bir hakim görmek şan ve şerefe kavuşmaya işaret eder.
■ Rüyasında gördüğü hakim güler yüzlü ise Allah’ın rahmetine, asık yüzlü ise Allah’ın gazabına delalet eder.
■ Rüyasında kendisini hakim olmuş görmek, iş sahibi olmaya, hayır ve menfaat görmeye ve itibarın artmasına yorulur.
■ Hakimde görülen güzel vasıflar hayırla yorumlanır.
■ Çirkin ve kötü vasıfların yorumu ise yine bu doğrultuda olur.
■ Rüyada hakim görmek, aynı zamanda derin düşünceye veya korkuya da yorulur.

Adaletle hütmeden bir kadı olduğunu görmek iş ve mesleğinde insaf ve merhamet ölçülerini muhafaza etmeye, Adil ve ehil insanları şahit olarak dinleyen hakim, insanı kurtuluşa götürecek gerçek doğrulara, Ayak takımını ve alelade insanları şahit olarak dinnleyen yargıç, rüşvet yiyen, zalim hakime, Hakim bazen, gerçek adaletin tecelli edeceği ‘hesap günü’ne delalet eder.Rüyasinda hakim görmek adaletle yorumlanir.
■ Rüyada bir mahkeme salonunda bulunan bir hakimi çatik kasli ve sert olarak görmek, o yerde ihtikar yapildigina ve esnafin hileli sa-tista bulunduguna delalet eder.
■ Hakimin güler yüzlü görülmesi adaletle muamele edildigine isarettir.
■ Bir davasi için hakim huzuruna çiktigini görmek kimse dünyadaki zor islerinin kolaylikla yoluna girecegine ve hayatini ömrünün sonuna kadar huzur içinde geçirecegine delalet eder.
■ Kendisinin bir mahkeme salonunda hakim olarak hüküm verdigini görmek, devlet dairesinde bir türlü bitirilmeyen bir isinin iyi bir sekilde sonuçlanmasi demektir.
■ Bir hakimle birlikte kol kola mahkemeden çiktigini görmek, akraba-lari ile arasinda bir anlasmazlik varsa, çözülecegine, bir miras pe-sinde ise, o isin halledilecegine ve eline para geçecegine delalet eder.
■ Bir baska rivayete görede: Rüyada hakimi güzel bir vasifta gören kimse arzu ettigine isarettir.
■ Bazen de, hakim, karar veren, mühendis, arkadas ve toplantiya isaret eder.
■ Hakimi görmek, terzi ve igneciye de isaret eder.
■ Rüyada hakimin, bunamis ve deli bir sahsi sahit olarak dinlemesi, o hakimin rüsvet kabul etmesine, kötü düsünceli ve bozuk kimselere yönelmesine isaret eder.
■ Bazen de hakim, anne ve babaya, hocaya, ögretmene, insanin hak ve adalletten arzu ettigi seye isaret eder.
■ Rüyada hakim yardimcilarim görmek, bos seylere yardim eden bir kimseyi görmeye isaret eder.
■ Bir kimse rüyada kendi evinde beyaz elbiseli hakim yardimcilarim görse, bu rüya, sahibinin üzüntü ve kederden veya hastaliktan ya da korku ve siddetten kurtulmasini müjdeler.
■ Eger hakimin yardimcilari üzerinde siyah elbiseler bulunsa, bu rüya hastaliga, üzüntü ve kedere isaret eder.
■ Bu tabir onlarin konusmalari ve birbirleriyle anlasmalarindan da anlasilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver