Rüyada Gemi Görmek ne demektir? Ne anlama gelir? İslami Rüya Tabiri Kitabı, Rüyada Gemi Görmek ne demektir? Ne anlama gelir? İslami Rüya Yorumları Ansiklopedisi

Etiketler: Rüyada Gemi Görmek ne demektir? Ne anlama gelir? Neye Delalet Eder Neye İşarettir?, Rüyada Gemi Görmek ne demektir? Ne anlama gelir? Nedir Ne Demek Ne Anlama Gelir Manası Rüya Açıklaması Yorumu

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada gemi görmek, her türlü olumsuzluktan kurtulmaya, iyi insanlarla birlikte gemiye binmek ilahi mağfirete, gemiden salimen karaya inmek sıkıntı ve ıstırabın sona ermesine, Geminin batması salimen yapılacak yolculuğa, Batan gemiden bir kalas, can simidi gibi şeylere tutunarak kurtulmak verilen sadakaların kabulüne, Gemiyi meydana getiren unsurların parçalanması aile fertlerinde meydana gelecek üzücü duruma, Denizde güzel bir şekilde seyreden gemiyi seyretmek herkes için hayır ve iyiliğe, Gemi islama ve esenliğe çıkmayı yahut insan vücuduna, gemiyi limana çekmek hayra, karanın içlerine doğru sürüklemek batıl bir yol tutmaya, Savaş gemileri büyüklük ve küçüklüklerine göre ordu komuta heyetinin üyelerine yahut devletin üst düzey yöneticilerine delalet eder.

Rüyada gemi görmek ile ilgili yorumlar

Rüyada gemi görmek , tasa, hastalık ve mali sıkıntıdan kurtuluşa işarettir. geminin karaya oturması, o kimsenin arsız ve namussuz olmasına, dininde ayrılık göstereceğine işarettir. Gemi içinde bir şey görmesi, onun servet sahibi olmasına; bekarsa evlenmeye işarettir. Rüyada geminin batması görmek iyi ve karlı bir işe başlanacağı şeklinde yorumlanır. Gemi batarken düdük sesi işitilmiş ise kar çok fazla olacak demektir.

İçi aydınlık temiz bir gemi, iş yaşamında başarı demektir. Pis ve bakımsız gemi işlerin kötü olacağına işaret eder.bozulacağına işaret eder. Böyle bir gemiye binen kadının adı bir maceradan dolayı dedikoduya karışır. Bir erkekler ilgili bu rüya işle ilgili güçlüktür. Batan bir gemiden çıktığını gören kimse bir darlıktan kurtulur.

Seyahatlere çıkacağınız anlamına gelir. Bir geminin fırtınalı bir denizde mücadele vermesi veya batması, büyük sorunlarla karşılaşacağınızın işaretidir.

Rüyada gemi görmek , aydınlık ve güzel ise başarıdır. Değilse tam tersidir. Masmavi suyun üzerindeki gemiye binen kişinin hayatında çok güzel değişiklikler olacak demektir.

İslami Rüya Tabirleri açısından rüyada gemi görmek

Rüyada gemi görmek Danayla Aleyhi selama göre; rüyada büyük ve küçük gemi gam, zindan, karlı is, melamet ile yorumlanır. Rüyasında bir gemiye bindiğini ve bundan bir daha çıkmadığını gören, büyük bir kedere ve sıkıntıya düşer. Ve halk arasında ölünceye kadar fena gözle bakılır. Gemiden çektiğini görmek, feraha kavuşmaktır. Gemide öldüğünü görmek, halkın elinde hayatını kaybetmesi de-meşktir. Bindiği geminin kuru bir yer üzerinde durduğunu gör-meşk, bela ve kederin geleceğine delalet eder. Bindiği geminin bat-tikini görenin ticaretteki kari kesilir, içinde bulunduğu geminin batığını ve eşyasından bir kısminin su yüzüne çektiğini görmek, malinin bir kısminin zayi olacağına, bütün esasinin batiğini gör-meşk, bütün malinin elinden gidip fakir olacağına işarettir. Bindiği geminin parçalandığını gören, biri tarafından büyük bir musibete uğrar. Gemi yüksek bir yerde iken bindiğini ve sonra deniz üzerinde yürümeye başladığını gören, devlet büyüklerinden biri tarafından saygıya mazhar olur. Geminin denizde dosdoğru gittiğini görmek, yolculuğa çıkacağına işarettir. Kir Mani’ye göre; bindiği geminin deniz sahilinde durduğunu gören yolculuğa çıkacaksa çıkamaz. Geminin gittiğini ve kendisi arkasından takip edip ona ulasa madiğini görmek, islerinin pek zor olacağına, fakat sonunda maksadına ulaşacağına işarettir. Geminin yanında yürüdüğünü gören, yolculuğa gider ve eline hay-li mal geçer ve hayır görür. Bir çok gemilerin seyir halinde olduğunu görmek, hükümet adamlarının seyahate çıkacaklarına delildir. Gemide olup gemi-nine yüzdüğünü ve kendisinin de korktuğunu gören, büyük adamlara ve devlet reisine yakın olur. Çok büyük ve süslü bir gemide bulunduğunu ve süslü elbiseler giyinmiş olduğunu gören, zenginliğe yaklaşmış olur. Bindiği geminin delindiğini görmek, yasadığı zam-manda bir felaket olacağına delildir. Zırhlı bir gemide olduğunu gören devletten kuvvet alır. Kendisinin bir gemide kaptan olup onu idare ettiğini gören yolculuğa gider. Bindiği geminin karada yürüdüğünü gören faydasız bir yolculuğa çıkar. Gemisinin karada girildiğini gören büyük bir kişi tarafından bir musibete uğrar. Geminin tahtalarını rüzgarın alıp götürdüğünü görmek, mali-nine hükümet tarafından elinden alınacağına delalettir.

Rüyada gemi görmek, Cafer’i Sadık’a (RA) göre; rüyada gemi görmek sekiz şekilde tabir edilir: Evlat, baba, es, binmek, ferah, emniyet, içki, şarki söylemek. Eğer rüya gören gemiden selametle çıkarsa, bu sekiz iyi olması ile eğer gemi batıp ölür veya gemide kalırsa, bunla-rina fenalığı ile yorumlanır. Gemiye kaptan olup gemiyi idare ettiğini gören, halk arasında iyi karşılanır ve sözü dinlenir. Eğer Dümeni iyi kullanmadığını görse, bu bir rivayete göre, zarar, ziyan ve tehlikeye yorumlanır. Rüyasında kendisini bir gemide görmek kedere, dava ve düşmanlığa yahut tutuklu olmaya veya muradının olmamasına İşarettir. Bir rivayete göre, gemiye binmek, korkulan ve çekinilen şeylerden kurtulmaktır. Bekar ise evlenir. Rüyasında bir gemi yaptığını veya saatin aldığını veyahut kendisine bağışlandığını gök-ren evlenir veya bir sevgili bulur. Gemide iken karaya çektiğini gök-ren sıkıntıdan ve kederden kurtulur. Geminin su üzerinde zorla yararak gittiğini görmek, içinde bulunduğu kederden güç kurtulacağına delildir. Geminin kolay yürüdüğünü görmek, bunun aksiyle tabir edilir. Denizin ortasında gemiye bindiğini ve boğularak ölümden kurtulduğunu gören eğer günahkar ise tövbe eder, eğer fakir ise zengin olur, hasta ise iyileşir, zengin ise mali artar, tüccar ise kazanır. Eğer öğrenci ise okulunda başarılı olur. Bindiği geminin batiğini, fakat kendisinin kurtulduğunu gök-ren, dünya islerinde ki isi bozulmuş olsa bile, sonu hayırlı olur.

www.dijiplat.com

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver