Rüyada Fussilet suresi Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Fussilet suresi Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Fussilet suresi Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Fussilet suresi Görmek konusunda 5 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir kimsenin rüyada Fussilet sûresinin tamamını veya ondan bir parçayı okuduğunu veya okunduğunu görmesi, insanları hidayet ve doğru yola çağırmaya ve surenin harflerinin sayısınca sevaba delâlet eder.
■ İbn-i Sîrîn demiştir ki: Rüyada bu sûreyi tamamiyle veya bir parça okuduğunu yahut okunduğunu görmek, şu şekilde tabir olunur: a) Taât ve ibadet ile Rabbe yakınlık b) Kâmil insan olmak, c) Gizli ve açık salih amel işlemek e) Saadet yoluna sülük.

Rüyada fussilet suresini okuduğunu görmek insanları doğru yola hidayete çağıran kimseye, çok sevap işlemeye, Allah’ın rızasını gözetmeye işaret eder.

*İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada Fussilet suresini okumak; ömrünüzün uzayacağına…
■ *İbn-i Sirin: Ahiret azabından güvende olacağınıza işarettir.

Rüyada bu süreyi veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; insanlari hidayet ve dogru yola çagirmaya çok sevapa ve Hak nzasini gözetmeye isarettir.

Rüyasinda Fussilet süresini tama-men veya kismen okuyan veya okundugunu görüp isiten kimse, ibadetiyle Allah (C.C) Hazretleri’ne yakin olur.
■ Gizli ve asikar gü-zel seyler yapar.
■ Halki dogru yola davet eder.
■ Çok sevap isler.
■ Dün-yada kalici eserler birakir.
■ Bir baska rivayete görede: Rüyada bu süreyi veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; insanlari hidayet ve dogru yola çagirmaya çok sevapa ve Hak nzasini gözetmeye isarettir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver