Rüyada Furkan suresi Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Furkan suresi Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Furkan suresi Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Furkan suresi Görmek konusunda 5 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir kimsenin rüyada Sûre-i Furkan’ı veya ondan bir parçayı okuduğunu görmesi veya okunduğunu işitmesi, Hakkı sevmeye, batıldan nefret etmeye, hayır işlerine koşmaya, günah ve isyandan kaçınmaya delâlet eder.
■ Bazı kere de rüyada bu mübarek sûreyi okuduğunu görmek veya okunduğunu işitmek, Hak ile batılın arasını ayırd etmeye ve Allah’ın izniyle hesapsız olarak cennete girmeye delâlet eder.

Rüyada furkan suresini okuduğunu görmek doğruluğa, batıldan kaçmaya, günahlardan sıyrılıp cennete girmeye, kâmil bir müslüman olmaya işaret eder.

*İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada Furkan suresini okumak; batıldan hakka yöneleceğinize…
■ *İbn-i Sirin: İnsanlar arasında iyi ile kötüyü birbirinden ayırt edebileceğinize…
■ *Kirmani: İnsanlara karşı adil ve insaflı olacağınıza işarettir.

Rüyada Furkan Suresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek, hakki sevmeye, batildan nefret etmeye isarettir.
■ Bazen de rüyada o sureyl okudugunu görmek, hak ile batilin arasina ayirt etmeye ve Allah’in izniyle hesapsiz olarak cennete girmeye isarettir.

Ibn-i Sirin’e göre ; rüyasinda Furkan süresini okudugunu veya dinledigini gören kimse, hak ile batil arasindaki farki anlayarak, hayir ve hasenat yoluna gider.
■ Kendini günahlardan ve fenaliklardan sakinir, Ibn-i Kesir’e göre; bu kisi basini secdeden kaldirmaz ve günah islemekten korkar.
■ Bir baska rivayete görede: Rüyada Furkan Suresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek, hakki sevmeye, batildan nefret etmeye isarettir.
■ Bazen de rüyada o sureyl okudugunu görmek, hak ile batilin arasina ayirt etmeye ve Allah’in izniyle hesapsiz olarak cennete girmeye isarettir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver