Rüyada Fetih suresi Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Fetih suresi Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Fetih suresi Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Fetih suresi Görmek konusunda 5 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada Fetih Sûresi’nin tamamını veya ondan bir parçayı okuduğunu yahut üzerine okunduğunu görmek, Allah yolunda cihad etmeye, darlıktan genişliğe ve arzusuna nail olmaya delâlet eder.
■ İbn-i Sîrîn hazretleri demişlerdir ki: Kim Fetih Sûresi’nin tamamını veya bir kısmını rüyada okuduğunu görürse, Allahu Teâlâ ona nusret verir, hayır ve menfaat kapılarını onun için açar ve onu muradına erdirir.
■ Yine bu mübarek sûreyi rüyada okumak şu şekilde tâbir edilmiştir: a)Allah azze ve celle günahlarını mağfiret eder, b) Duasını makbul buyurur, c) Onu korkudan emin kılar, d) Düşmana karşı zafer kazanır.

Rüyada fetih suresini okuduğunu görmek Allah yolunda cihad etmeye, düşmana galip gelmeye, darlıktan genişliğe çıkmaya ve arzulara kavuşmaya işaret eder.

*İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada Fetih suresini okumak; Allah’ın sizi dünyada muvaffak kılacağına…
■ *Müellif: Düşmana galip geleceğinize…
■ *İbn-i Sirin: Allah’ın inayetiyle hayır kapılarının yüzünüze açılacağına…
■ *Kirmani: Allah tarafından günahlarınızın bağışlanacağına, bir takım sıkıntılar yaşayacağınıza, ancak bu durumu çabucak atlatıp muradınıza ereceğinize işarettir.

Rüyada Fetih süresini veya ondan bir ayeti okudugunu veya üzerine okundugunu görmek, Allah yolunda cihat etmeye, darliktan genislige ve maksadina kavusmaya isarettir.

Ibn-i Sirin’e göre ; Fetih süresîni rüya-sinda görüp okuyan veya okuyani dinleyen kimseye Cenabi Hak (C.C) nusret verir.
■ Hayir ve menfaat kapilarini açar.
■ Günahlarini affeder.
■ Duasini makbul kilar.
■ Düsmanlarina karsi daima muzaf-fer eyler.
■ Dünyasi da, ahireti de hayir olur.
■ Bir baska rivayete görede: Rüyada Fetih süresini veya ondan bir ayeti okudugunu veya üzerine okundugunu görmek, Allah yolunda cihat etmeye, darliktan genislige ve maksadina kavusmaya isarettir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver