Rüyada Fecr suresi Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Fecr suresi Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Fecr suresi Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Fecr suresi Görmek konusunda 5 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir kimsenin rüyada Sûre-i Fecr’i veya ondan bir parçayı okuduğunu veya üzerine okunduğunu görmesi, ölüm anına kadar sünnet üzere yaşamaya, yetim ve fakirleri sevmeye, hem kendi hem müminler için dua etmeye ve bu dua sebebiyle menfa-atlenmeye delâlet eder.
■ İbn-i Sîrîn hazretleri demiştir ki: Rüyada bu sûreyi okuduğunu gören kimse şanı yüce Allah’ın taat ve ibadetine devamlı olur ve salihler zümresine karışır.
■ Bazı kere de rüyada bu sûreyi okuduğunu görmek, hac ibadetine işarettir ve o kimse hacca gider.

Rüyada fecr suresini okuduğunu görmek hayatın sonuna kadar sünnete tâbi olarak yaşamaya, fakir fukarayı sevmeye, müslümanlara dua etmeye, bu duadan nasibini almaya işaret eder.

*İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada Fecr suresini okumak; saygınlığınızın azalacağına…
■ *İbn-i Sirin: Hayır işlerle meşgul olacağınıza…
■ *Kirmani: Hacca gideceğinize işarettir.

Rüyada Fecr süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek yahut kendi üzerine okundugunu görmek, ölüm anma kadar sünnet üzere yasamaya, yetim ve fakirleri sevmeye, hem kendi hem de mü’minler için du5 etmeye ve bu dua sebebiyle menfaatlenmeye isarettir.

Rüyasinda Fecir suresini görüp okuyan veya dinleyen kimse, ibadete devam eder.
■ Hacca gider.
■ Kendini bütün Müslümanlara adar ve onlara duada bulunur.
■ Ölümüne ka-dar sünnet-i seniyeden ayrilmaz.
■ Yetimlere ve düskünlere daima yardimda bulunur.
■ Bir baska rivayete görede: Rüyada Fecr süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek yahut kendi üzerine okundugunu görmek, ölüm anma kadar sünnet üzere yasamaya, yetim ve fakirleri sevmeye, hem kendi hem de mü’minler için dua etmeye ve bu dua sebebiyle menfaatlenmeye isarettir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver