Rüyada Esnemek Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Esnemek Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Esnemek Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Esnemek Görmek konusunda 3 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Nablusî demiştir ki: Rüyada esnemek, günah işlemeye, feryâd edip ağlamak ve tembellikle namazı terk etmek gibi şeytanın razı olacağı amellere işarettir.
■ Kişinin rüyada esnemek halini görmesi, bazı kere düşmana galip gelmeye, sevap işlemeye ve hayıra delâlet eder.
■ Rüyada çok çok esnediğini görmek, gaflete ve tembelliğe işarettir.
■ Yine esnemek hâli, rüya sahibinin, deva bulmayacak bir hastalığa yakalanacağına delâlet eder.
■ Bir kimsenin rüyada esnerken “Elhamdü lillah” diyerek elini ağzına tutuğunu görmesi, hak üzere ve hak yolda olduğuna delâlet eder.

Rüyada esnemek gaflet içinde bulunmaya, günah işlemeye, tembelliğe, namazı terk etmeye, şeytanın hoşuna gidecek ameller yapmaya işaret eder.

Tembelliğe, uyuşukluğa, günah işlemeye ve namazı ihmal etmeye yahut onu gafletle, ruhunu ibadete vermeden kılmaya delalet eder.Sorundan feraha çıkmaktır.
■ Fakat rüyasında başkasının esnediğini görmek, maddi konularda zorluk olarak yorumlanır.Rüyada sik, sik esnediginizi görmek, yahut esneyen bir kimse ile karsilasmak, bu günlerde biraz caninizin sikildigina, kendinizi avutmazsaniz bu can sikintinizin daha da artacagina isarettir.
■ Bazilarina göre, rüyada esnemek mekruh olarak yorumlanir.
■ Rüyasinda esnedigini gören herkesin sikayetine ugrar.
■ Esnedigi zaman elini agzina tuttugunu görmek hak yolun-da olduguna, çok esnemek uykusuzluga ve ilgisizlige delalet eder.
■ Bir baska rivayete görede: Rüyada esnemek, günah islemeye, feryad edip aglamak ve tenbellikle namazi terk etmek gibi seytanin razi olacagi amellere isarettir.
■ Esnemek düsmana zafer bulma ve sevaba da isarettir.
■ Bazen de bu rüya halinin kesf edilmesiyle sirrinin ortaya çikmasina, bazen de, sahibinin, iyi olmayacak bir hastaliga yakalanmasina isarettir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver