Rüyada Ense Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Ense Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Ense Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Ense Görmek konusunda 4 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Nablusî (rh.a) demiştir ki: Bir kimsenin rüyada ense görmesi, kötülemek, ilerlemek, gerilemek, izzet, zillet ya da borç gibi adamın arkasından söylenen şeylere delâlet eder.
■ Bazı kere de ense, bir adamın eserini araştıracağına işarettir.
■ Rüyada esnesinin kalın olduğunu görmek, o kimsenin hakkında Cenâb-ı Hakk’ın takdir ettiği şeye sabır ve tahammül etmesine delâlet eder.
■ Rüyada ensesinin kılını traş ettiğini görmek, üzerinde bulunan emaneti yerine teslim etmeye ve borcu ödemeye alâmettir.
■ Cafer-i Sâdık (r.a) demiştir ki: Rüyada boyun ve ensenin uzun olduğunu görmek, dört şekilde tâbir olunur: a) İşin neticesi, b) Adalet, c) Velayet, d) Ezan.
■ Bir kimsenin rüyada ensesinin kalın, beyaz, güzel kokulu, berrak ve parlak bur nurdan olduğunu görmesi, hayra delâlet eden bir şeyin meydana çıkacağına işarettir.
■ İbn-i Sîrîn hazretleri demiştir ki: Rüyada boyun ve ense görmek, insanın sâdık dostu, emin arkadaşı ve ücretli hizmetçisine delâlet eder.
■ Rüyada bir düşmanın ensesine bindiğini görmek, onu tepelemeye, düşmana galip gelmeye, güç ve kuvvete delâlet eder.
■ Rüyada enseyi aşağı bükmek, veya ensede yara, çıban gibi bir şeyin mevcudiyetini görmek, hakarete, üzüntü ve kedere uğramaya delâlet eder.
■ Ensenin güzelliği, kalınlığı, insanın kuvvetine, geçiminin güzelliğine işarettir.
■ Uyanıklık hâlinde ikrah olunan veya ayıb addedilen bir şeyi, rüyada ensesinde görmek iyi ve hayır değildir.
■ Rüyada birinin boğazını sıktığını veya diğerinin kendi boğazını sıktığını görmek, sıkıntı, zaruret; müşkülat ve üzüntüye delâlet eder.
■ Rüyada boynunun omuzları arasında gömülmüş gibi kısa olduğunu görmek, işlerinin güzel bir şekilde neticeleneceğine işarettir.
■ Bir kişinin rüyada boynunu güzel, parlak ve düzgün olduğunu görmesi, amel ve işlerinde adalet üzere olduğuna delâlet eder.

Rüyada ense görmek hayat şartlarmm kolaylaşmasına, sıkıntılardan kurtulmasına işaret eder.
■ Rüyasında ensesinin kalınlaştığını görmek Allah’tan gelecek her şeye sabretmesinin gereğine ve aile içinde geçimli insan olduğuna işaret eder.

*İbn-i Sirin: Rüyada ensenize tokat atıldığını ve ensenizin kabardığını görmek; vuran kişiden menfaat elde edeceğinize…
■ Ensenizde çok tüy olduğunu görmek; borçlanacağınıza…
■ Ensesindeki tüyleri tıraş ettiğinizi görmek; borçtan kurtulacağınıza işarettir
■ *İbrahim: Ensenize tokat attıklarını ve ensenizin kanadığını görmek; biriyle sorun yaşayacağınıza ve bundan zarar göreceğinize işarettir
■ *Cabir Mağribi: Bir kimsenin yüzünün ensesine döndüğünü görmek; o kimsenin münafık olduğuna işarettir.

Normal, sağlıklı ve dolgun ense güç ve çetin işlerin üstesinden gelmeye, mali durumun iyileşmesine, Zayıf, yaralı yahut şeklen çirkin olan ense borca, zillete ve korkuya, Ensesini tıraş ettirmek borcunu ödemeye, Birinin ensesine dikkatle bakmak o kimseniin ayıbını aramaya delalet eder.Rüyada ense görmek manevi borca isarettir.
■ Rüya-da ense görmek borcunu çabuk ödeyecegine, ensesinde bir çiban veya yara bulundugunu görmek, üzerine aldigi bir isi yapmayacagina, ensesinde bir kus görmek, eger kus güzel bir kus ise, hayra ve iyilige, eger sevilmeyen cinsten bir kus ise, ser ve günaha delalet eder.
■ Rüyasinda düsmanin ensesine bindigini görmek ayiplanacak bir is yapacagina, düsmanin kendi boynuna bindigini görmek zah-met ve mesakkat çekecegine, ensesi üzerinde bir sey tasidigini görmek, borç ile yorumlanir.
■ Ensesinde altin ve gümüs gibi bir sey tasimak da dünyayi sirtinda tasidigina, demir ve kursun gibi bir sey tasiyorsa, günaha, sirtina abanmis bir yilan görmek ise zekatini vermedigine delalet eder.
■ Ensesinin kalinlastigini görmek, kuvvetinin artmasina, düsmanina üstün gelecegine, bir rivayete göre çok mal edinecegine delalet eder.
■ Bir baska rivayete görede: Rüyada boyun mülke isarettir.
■ Rüyada ense görmek, kötülemek, ilerlemek, gerilemek, izzet, zillet ya da borç gibi adamin arkasindan söylenen seylere isarettir.
■ Ensenin kalin ve beyaz veya güzel kokulu yahut berrak ve parlar bir nur ya da demirden olmasi gibi, hayra isaret eden bir seyin meydana geldiginin görülmesi, sükür etmesine isarettir.
■ Eger bu rüyayi gören mütevelli ise, kadri yücelir veya borcunu öder.
■ Eger ensesini asagi bükmüs veya ensesinde yara, çiban ya da pranga gibi sey bulundugu görülse, bu rüya o kimsenin zelil, hakir, korkulu olmasina ve borçlanacagina isarettir.
■ Bazen de görülen ense, kisinin ayip ve kusurlani bilecegine isarettir.
■ Bir kimse rüyada ensesinin kalin oldugunu görse, o kimsenin kendi hakkinda Allah (C.C.) in takdir ettigi seye sabir ve tahammül etmesine isarettir.
■ Rüyada ensesinin kalin oldugunu gören kimse kaçar.
■ Rüyada ensesinde kil oldugunu gören kimsenin, mali oldugu halde borçlu oldugunua eger ensesinde kil olmasa, onun iflas ettigine isarettir.
■ Rüyada ensesinin kilim tras ettigini gören kimse, üzerinde bulunan emaneti yerine teslim eder ve borcunu öder.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver