Rüyada En’am suresi Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada En’am suresi Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada En’am suresi Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada En’am suresi Görmek konusunda 5 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada En’am sûresini veya ondan bir parçayı okumak veya kendi üzerine okunduğunu görmek, çoluk çocuğun selâmetine, dünya ve âhirette güzel rızıkla rızıklanmaya ve saadet müjdesine delâlet eder.
■ Rüyada En’am Sûresi’ni okuduğunu veya okunduğunu görmek, şu vech üzere de tâbir olunur: a) İhsan, b) Cömertlik, d) Hak rahmetine mazhariyet, e) Dünya ve ahiret rızkı, f) Meleklerin o kişi için istiğfar etmesi.

Rüyada eriam suresini okuduğunu görmek, evlatlarının hayırlı evlat olmasına, güzel şekilde rızıklanmalarına, iyilik ve cömertliğe, üünya ve ahret saadetine işaret eder.

*İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada En’am suresini okumak; (insanlara) bağışta bulunacağınıza…
■ *İbn-i Sirin: Dünya ve ahiret saadeti elde edeceğinize…
■ *Kirmani: Hayvancılıkla uğraşacağınıza ve çok sayıda hayvanınız olacağına işarettir.

Rüyada En’am Suresini veya ondan bir parçayi okumak veya üzerine okundugunu görmek, çoluk çocugun selametine, dünya ve ahirette güzel rizikla riziklanmaya isaretir.Rüyada En’am süresini okudugunu görmek; iyilik ve cömertlige, yüce Allah’in o kimseye merhametine, dünya ve Bhiret nzkina isarettir.

Hz.
■ Ayse (RA) buyurmustur En’am suresini veya sureden bir kaç ayeti rüyasinda okuyan veya dinleyen veya okundugunu gören, çoluk çocugunun selameti, muhafazasi, dünya ve ahirette hayir ile müjdelenmistir.
■ îbni Sirin’e göre: Dünyada ve ahirette saadete nail olur.
■ Deve, sigir, koyun ve benzeri hayvanlar cihetinden zengin olmaya delalet eder.
■ Caferi Sadik ise, rüya sahibini Hakk Teala ibadetle mükafatlandirir, buyurmustur.
■ Bir baska rivayete görede: Rüyada En’am Suresini veya ondan bir parçayi okumak veya üzerine okundugunu görmek, çoluk çocugun selametine, dünya ve ahirette güzel rizikla riziklanmaya isaretir.Rüyada En’am süresini okudugunu görmek; iyilik ve cömertlige, yüce Allah’in o kimseye merhametine, dünya ve Bhiret nzkina isarettir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver