Rüyada Ebu bekir (r.a) Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Ebu bekir (r.a) Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Ebu bekir (r.a) Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Ebu bekir (r.a) Görmek konusunda 3 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Hazret-i Ebû Bekir efendimizi rüyada görmek, devlet üstüne devlettir.
■ Çünkü o, bu ümmetin rahmeti, Allah Resulünün en sadık dostu ve mağara arkadaşı ve Sıddıkların başıdır.
■ Rüyada Ebu Bekir (r.a)’i görmek, hilâfet ve imamete, akranı arasında şan ve şerefle anılmaya, yücelik ve ulvî mertebeye, kıymetli kişiler arasında tutulmaya delâlet eder.
■ Bazı kere de onu görmek, Allahü Teâlâ yolunda malı infak etmeye, sadakayı muha­fazaya ve erkek çocuğa alâmettir.
■ Bir kimsenin Hazret-i Sıddık-ı Ekber’i görmesi, doğru ve tedbirli olmasına, sıdk ve vefa sahibi bulunmasına ve elinin altındakilere güzel muamele etmesine delâlet eder.
■ Yine rüyada Hazret-i Ebû Bekir’i görmek, Allah yolunda cihada, Hacca gitmeye, düşmanları üzerine galip gelmeye ve işlerde muvaaffak olmaya işarettir.
■ Ebu Bekir (r.a) efendimizi rüyada sağ olarak görmek, Allah’ın kullarına karşı merhametli ve şefkatli olmaya delâlet eder.
■ Rüyada onunla beraber oturduğunu görmek, Hakka tabi olmaya, sünete ittiba etmeye ve Resûl-i Kibriya’nın ümmetine nasihat ve öğüt vermeye delâlet eder.

Rüyada Hz.
■ Ebubekir’i görmek rüya sahibinin çevresindeki itibarının artmasına, Allah yolunda hayır etmeye, hacca gitmeye, erkek çocuğa sahip olmaya delalettir.
■ Bazen o’nu görmek, Allah yolunda malını paylaşmaya ve erkek çocuğa, sadaka vermeye yorumlanır.
■ Bu rüya, mutluluğa ve sözünde doğruluğa işarettir.
■ Hz.
■ Ebu bekir’i rüyada sağ olarak gören kimse, Allah’ın kullarına karşı merhametli ve şefkatli olur.
■ O’nunla beraber oturduğunu gören kimse hakk’a tabi olur.

Yaşıtları arasında yüceliğe, değerli insanlar nezdinde itibar görmeye; ehil olanlar için hilafet ve önderliğe, Onu görmek hayır ve iyilikte öne geçmeye, cömertliğe, erkek evladına, her türlü hayrın meydana gelmesine, insanlar için hayırhah olmaya, Hz.
■ Ebbu Bekir (r.a.) Efendimizi görmek bazen çocuklar cihetinden gelecek sıkıntılara yuhat hak yolda çekilecek mihnet ve sıkıntılara, Onunla oturmak, Peygamber Efendimizin (s.a.v.) sünnetine uymaya, insanlara öğüt vermeye; hacca gitmeye; şehid olarak ölmeye;Onu görmek Allah (c.c.) yolunda savaşarak galip gelmeye delalet eder.
■ ( Ayrıca Bakınız; Peygamberimizin Halifeleri.)Rüyada Hz.
■ Ebu Bekir Siddik’i (RA) görmek, çok iyi kalpli, çok temiz bir arkadas edineceginize, bol nimetlere kavusacaginiza, çevrenizde size gösterilen inancin artacagina, vefa ve fedakarliginizin herkes tarafindan takdir edilecegine delalet eder.
■ Bir baska rivayete görede: Rüyada Hz.EbO Bekir (R.A.)’i görmek, akrani arasinda yücelige kiymetli kisiler arasinda tutulmaya isarettir.
■ Bazen O’nu görmek, Allah yolunda malini intak etmeye ve erkek çocuga, sadakayi muhafazaya isarettir.
■ Hz.Ebu Bekir’i görmek, erkek veya kiz evlatlari tarafindan siddet görmeye, korkuya, gözden kaybolmaya ve siddetten necat bulmaya, Allah yolunda clhad yapmaya, hacca gitmeye, düsmanlari üzerine galip gelip muvaffak olmaya isarettir.
■ Hz.Ebu Bekir’i rüyada sag olarak gören kimse, Allah’in kullarina karsi merhametli ve sefkatli olur.
■ O’nunla beraber oturdugunu gören kimse Hakk’a tabi olur.
■ Sünnete ittiba ederek Ümmeti Muhammede nasihatta bulunur.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver