Rüyada Duhan suresi Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Duhan suresi Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Duhan suresi Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Duhan suresi Görmek konusunda 5 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada Sûre-i Duhan’ı tamamen veya ordan bir parça okuduğunu ya da üzerine okunduğunu görmek, düşmandan kurtulmaya, izzet ve yüceliğe, kalb safasına delâlet eder.
■ İbn-i Sîrîn hazretleri demişlerdir ki: Bu mübarek sûreyi rüyada okumak, ibâdet ve taât ehli olmaya ve Allah’tan korkmaya delâlet eder.
■ Cafer-i Sâdık (r.a)’in tabiri ise şöyle: a)Bol ve geniş rızık, b) İhsan tarfindan ihsan edilecek servet, d) Salâh ve refah, e) Siretin yani için güzelliği.

Rüyada duhan suresini okuduğunu görmek izzet ve yüceliğe ermeye, imanın sağlamlığına ve düşmana galip gelmeye işaret eder.

*İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada Duhan suresini okumak; zengin ve ihsan ehli biri olacağınıza…
■ *İbn-i Sirin: Geceleri çok ibadet edeceğinize ve iyi işler yapmaya muvaffak olacağınıza…
■ *Kirmani: Doğru sözlü biri olacağınıza ve hakka yardım edeceğinize işarettir.

Rüyada Duhan Suresini veya ondan bir parçayi okudugu görmek; izzet ve yücelige, kabir azabindan ve cehennem atesinden emin olmaya, kuvvetli itikada ve düsman üzerine zafere isarettir.

Kirmanî’ye göre; bu sureyi rüyasinda görüp okuyan veya okunurken dinleyen kisi, geceleri sabaha ka-dar dua ve ibadetle mesgul olur.
■ Dünyadan el ve etek çekmis, kendisini ahirete vakfetmistir.
■ Fakat rizki bol, bereketli ve çok para sahi-bidir.
■ Düsmanina karsi da her zaman üstünlük saglar.
■ Bir baska rivayete görede: Rüyada Duhan Suresini veya ondan bir parçayi okudugu görmek; izzet ve yücelige, kabir azabindan ve cehennem atesinden emin olmaya, kuvvetli itikada ve düsman üzerine zafere isarettir.
■ Rüyada bu süreyi veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; hayra ermeye, zayif ve yoksullara iyilik etmeye, merhamet sahibi bulunmaya, korkudan emin olmaya isarettir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver