Rüyada Deprem Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Deprem Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Deprem Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Deprem Görmek konusunda 5 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada deprem görmek, üzüntü, keder, zarar, ziyan ve işlerin iflâsı ile tâbir olunur.
■ Aynı zamanda deprem korku ve şiddete de alâmettir.

Rüyada deprem görmek hayra yorumlanmaz, mal ve para kaybına delalet eder.
■ Hoş olmayan haberlere, yolculuğa da işarettir.

İş yaşamınızda sıkıntılar yaşayacaksınız demektir.
■ Ülkeler arasında savaş çıkacağı şeklinde de yorumlanır.

*İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada deprem olduğunu ve yerin içine gömüldüğünü görmek; kıtlığa, hastalığa veya söz sahibi birinden görülecek belaya işarettir.
■ «Nihayet biz, onu da, sarayını da yerin dibine geçirdik.»[93]
■ *Allame Meclisi: Deprem görmek; bir sıkıntı yaşayacağınıza işarettir
■ *İbn-i Sirin: Deprem olduğunu ve yerin sarsıldığını görmek; depremin şiddetine göre bölge halkına söz sahibi birinden yana sıkıntı ve bela geleceğine işarettir
■ *Kirmani: Yerin hafifçe sallandığını, bir tarafın çöktüğünü, diğer tarafın ise olduğu gibi kaldığını görmek; hüküm sahibi bir kimsenin o yöreye geleceğine, insanlara zulmedeceğine ve mallarına el koyacağına işarettir
■ *Çağdaş Ulema: Deprem görmek; pek yakında yaşamınızda değişiklikler olacağına…
■ Depremden dolayı zarar görmek; ülke ekonomisindeki büyümeden dolayı zarar göreceğinize işarettir.

Yer sarsıntısi görmek hamile kadının çöcuğunu düşürmesine, bir yerden bir yere göç etmeye, o bölgeye isabet edecek olan bela ve musibete, Bir dağın sarsılarak yerinden oynaması ve tekrar yerine oturması devlet başkanına ve halkına isabet edecek olan şidddet ve korkuya, Deprem olduğunu ve kimi insanların sağ kaldığını, kimilerinin de öldüğünü görmek oraya devlet adamlarının gelmesine ya da salgın hastalığa, Yer sarsıntısı bazen iş ve geçimde maydana gelecek canlılığa; Yerin sarsılarak batması dinin emirlerini yerine getirmemeye, çölleşmeye yahut şaşılacak gelişmelere, Yerin dürülmesi işi sonuçlandırmaya, amel işlemeyi terk etmeye delalet eder.
■ (Yerle ilgili geniş tabir için ‘Yer / Yeryüzü’ ve diğer maddelere bakınız.)Rüyada deprem görmek büyük hayal kırıklıkları ve acılara işaret eder.
■ İş yaşamınızda sıkıntılar yaşayacaksınız demektir.
■ Ülkeler arasında savaş çıkacağı şeklinde de yorumlanır.
■ İş hayatınızda birtakım sorunlarla karşı karşıya kalacaksınız.
■ Bu rüya, ülkeler arasında savaş çıkacağı anlamına da gelir.Rüyada deprem, herşeyin aniden değişeceğini haber verir.Rüyada deprem oldugunu ve her tarafin yikildigini görmek, devlet büyügünden gelecek bir felakete delalet eder.
■ Deprem görmek, bazi yorumculara göre yolculukla da yorumlanir.
■ Bir dagin deprem ile yer degistirdigini görmek, bulundugu yere bazi ilahi felaketlerin gelecegine isarettir.
■ Deprem ile evinin yikildigini ve içinde ev halkindan sadece kendisinin kurtuldugunu görmek, ecelinin yaklastigina delalet eder.
■ Rüyada bir yerde bir deprem oldugunu ve bu yüzden insanlarin saga sola kaçistiklarini, ve bazi kimselerin yere gömüldüklerini görmek, o yer halkina zahmet ve zorluk verecek büyük bir felaketin gelecegine delalet eder.
■ Rüyada yerin sarsildigini ve evlerin yikildigini görmek, devlet tarafindan bazi mallara zam yapilacagina ve bundan halkin büyük sikintiya ugrayacaklarina yorumlanir.
■ Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen deprem korkuya isarettir.
■ Bazilari da bilinen bir yerde meydana gelen deprem bir yerden bir yere göç etmeye isarettir, dediler.
■ Rüyada herhangi bir dagin sarsildigini veya yerinden ayrildiktan sonra tekrar yerine geldigini görse, ora halkina siddet ve korku isabet eder.
■ Bir kimse rüyada bir yerde deprem oldugunu ve orada birtakim insanlarin yere battigini ve birtakiminin da kurtuldugunu görse, devlet baskani oraya gelir.
■ Bazdan da bu rüya, siddetli bir hastaliga isarettir, dediler.
■ Yer sarsintisinin oldugu yerde devlet baskani halka zulmeder.
■ Bir kimse rüyada yerin sarsildigini görse, o kimsenin is ve geçiminde meydana gelecek canliliga isarettir.
■ Rüyada yerin sarsildigini görse, bir taraftan o yere inecek belaya yahut orada meydana gelecek dolu, kitlik veya siddetli korkuya isarettir.
■ Rüyada görülen deprem feryat etmeye, karmakansik sözlere, can sikici haberlere ve sirlarin meydana çikmasina isarettir.
■ Bazen de deprem hastalik sebebiyle ölümden kurtulmakla beraber halkin düsecegi izdirap ve kedere, eger duvarlar yikilirsa ölecegine isarettir.
■ Bazen de deprem, rüyayi gören sahsin ölecegine isarettir.
■ Rüyada kitlik olan bir yerde meydana gelen deprem ziraatle o yerleri ihya etmeye ve denizde yolculuk yapmaya, dans, oyun ve deniz yolculugunu terketmeye, hanimlar tarafindan görülecek sikintiya isarettir.
■ Rüyada görülen deprem, eger bostanda olursa mahsulatin çok olacagina ve yaz yemislerinin bolluguna isarettir.
■ Deprem köyde meydana gelecek fitnelere isarettir.İş hayatınızda birtakım sorunlarla karşı karşıya kalacaksınız.
■ Bu rüya, ülkeler arasında savaş çıkacağı anlamına da gelir.İş hayatınızda birtakım sorunlarla karşı karşıya kalacaksınız.
■ Bu rüya, ülkeler arasında savaş çıkacağı anlamına da gelir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver