Rüyada Deccal Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Deccal Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Deccal Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Deccal Görmek konusunda 4 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir kimsenin rüyada Deccal’ın çıktığını ve ortalığı velveleye verdiğini görmesi, düşmanın tecavüzüne ve yeryüzünde kan dökülüp fitne ve fesadın ortaya çıkmasına delâlet eder.
■ Misafir ve gurbetteki adamın bu rüyayı görmesi, yolunun kesileceğine işarettir.
■ Bazı kere de Deccal’ı görmek, kâfirlere mahsus şehirlerden birinin fethedileceğine alâmettir.
■ Yine rüyada Deccal’ı görmek, bid’at ve sapıklıkların meydan bulacağına delâlet eder.
■ Deccal’ın rüyada geçtiği yerler, üzüntü, keder, şiddet, zulüm ve hububat ve emlâkta büyük âfetlerin meydana gelmesi veya yağmurun yağmaması sebebiyle hayrın men edilmesine delâlet eder.
■ Yine rüyada Deccal’ın çıkması, halk arasından zuhur edecek bid’at ehli ve sapık bir kimseye alâmettir.

Rüyada deccal’i görmek hayra yorumlanmaz.
■ Rüyada deccal görmek o memlekette fitne ve fesat çıkmasına, kan dökülmesine, anarşiye yorumlanır.
■ Rüyada deccal’in geçtiği yerler kurur, kıtlık olur, musibet gelir.
■ Rüyayı gören misafir ise onun yolu kesilir.
■ Deccal’i görmek kâfir şehirlerden bir şehrin fethedilmesine işaret eder.
■ Deccel’i görmek, sihir ve yalana ve ona arkadaş olan yahut onun sıfatına intikal ettiğini gören kimse için afet ve belaya işaret eder.
■ Bazen de deccal’in çıktığını görmek salih kimselerin haklann helak olmaları için Allah-ü Teâlâ’ya dualarından sonra yahudilerin hallerinin halas olmasına delalet eder.
■ Fakat deccal’in rüyada geçtiği ve uğradığı yerler, üzüntü, keder, şiddet, zulüm ve hububat ve emlakta büyük afetin meydana çıkmasına, yahut yağmurun yağmamasından dolayı hayrın men edilmesine işaret eder.

*İbn-i Sirin: Rüyada deccalı görmek; insanları yoldan çıkaran, dili ve kalbi aynı olmayan kötü kişiye işaret eder
■ *Kirmani: Deccalı belirli bir yerde görmek; orada fitne çıkacağına, yalancı ve kötü insanların orada bir araya geleceklerine, yapacakları şeylerde hayır ve bereketin olmayacağına işarettir.

Yalancıya, sihirbaza ve önderlik uğruna her türlü hile ve yönteme baş vuran kimseye, Deccal, insanları doğru yoldan ayıran sapkın önderlere, küfürde ileri giden azgın insanlara, Deccalın çıktığını görmek fitne ve kaosun yayılmasına, ardından kafir yurtlaarının ve şerilerinin fethedilmesine, müslümanların mutlak galibiyetine ve inançsızların uğrayacağı en büyük dünya azap ve yenilgisine delalet eder.Yalancıya, sihirbaza ve önderlik uğruna her türlü hile ve yönteme baş vuran kimseye, Deccal, insanları doğru yoldan ayıran sapkın önderlere, küfürde ileri giden azgın insanlara, Deccalın çıktığını görmek fitne ve kaosun yayılmasına, ardından kafir yurtlaarının ve şerilerinin fethedilmesine, müslümanların mutlak galibiyetine ve inançsızların uğrayacağı en büyük dünya azap ve yenilgisine delalet eder.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver