Rüyada Dalgıç Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Dalgıç Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Dalgıç Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Dalgıç Görmek konusunda 4 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir kimsenin rüyada dalgıç görmesi, devlet reisi veya onun vekili ile tâbir olunur.
■ İnci çıkarmak gayesiyle denize girdiğini görmek, devlet reisinin hizmetine delâlet eder.
■ Bazı kere de bu rüya, bir âlimden ilim talep etmeye veya tüccardan mal istemeye işarettir.
■ Rüyada denizden elde ettiği inci miktarınca arzu ve emeline kavuşur.
■ Yine rüyada dalgıç görmek, çetin işlere pervasızca giren kimseye delâlet eder.
■ Bazı kere de dalgıç görmek, mürşitlerin yoluna uyan, muhakkiklerin söyledikleri sözlerin inceliklerine vakıf ve halkın önderi olan büyük bir âlime alâmettir.
■ Yine dalgıcı görmek, faydasız olmakla beraber, sultana hizmet uğrunda canı malı her şeyi tehlikeye sokan bir adama işarettir.
■ İbn-i Sîrîn hazretleri demiştir ki: Rüyada denize dalıp bir inci çıkardığını görmek, devlet başkanı veya onun vekilleri tarafından gelecek mala veya ilim ve marifete delâlet eder.
■ Cabirü’l-Mağribî de şöyle demiştir: Rüyada denize dalıp bir şey çıkaramadığını görmek, ilim ve Kur’ân tahsilinde başarısızlığa delâlet eder.
■ Denize dalıp büyük bir inci çıkardığını gören, muradına nail olur.

Rüyada dalgıç görmek hayra yorumlanır.
■ Rüyasında dalgıç gören kimse hayır işlerinde bulunur, rızkı genişler, bereketlenir.
■ Rüyada kendisini dalgıç olarak gören kişi her işinde başarılı olur, ilim sahibi kimselerden ilim tahsil eder.
■ Rüyada dalgıç görmek dünya malı ve zenginlik olarak da yorumlanır.

*Allame Meclisi: Dalgıç; fakih, akıllı ve bilge kimseye işarettir
■ *Çağdaş Ulema: Dalgıç görmek; zor bir karar almak durumunda kalacağınıza…
■ Dalgıç olmak; büyük bir cesaretle riski göze alıp ticari bir girişimde bulunacağınıza ve büyük kazançlar elde edeceğinize işarettir.

Mesleği dalgıçlık yahut suya yakın yerlerde oturanlar için rızka, kara ikliminde bulunanlar için hırs ve tamaha, Dalgıç, zor ve çetin işlere gözü kapalı giren insana, Dalgıç, öncü imamların ve alimlerin sözlerini kendine prensip edinen, mürşidlerin güzell uygulamalarına uyan ve halkın önderi olan bilginlere de delalet eder.
■ Dalgıç bazen işin inceliklerine vakıf olmaya ve zor olanı başarmaya delalet eder.Rüyasında kişi kendisini dalgıç olarak görmüşse, kendisi ile uğraşanlar, güçlükler vardır ve bu koşullar kişiyi zorlamaktadır.Rüyada dalgiç görmek mal, mülk olarak yorum-lanir.
■ Rüyasinda bir dalgiç elbisesi giyerek denize daldigini gör-mek, büyük bir servete kavusacagina veya bir hükümet adamindan bir hayir gelecegine; eger tüccar ise kazanacagina, hasta ise yakinda iyilesecegine isarettir.
■ Üzerinde dalgiç elbisesi oldugu halde sokakta gezdigini veya evinde dolastigini görmek, o yer hal-ki arasinda veya aile içinde sevilen bir kisi olacagina, üzerindeki dalgiç elbisesini çikarip denize öyle girdigini görmek, bulundugu mevkiden daha üst bir yere gelecegine delalet eder.
■ Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen dalgiç, devlet baskanidir.
■ inci çikarmak için denize daldigini gören kimse, devlet hizmeüne girer.
■ Dalgiç, çetin islere pervasizca giren kimseye isarettir.
■ Dalgici görmek, mürsidlerin gidisatlarina uyan, muhakkiklerin söyledikleri sözlerin inceliklerine vakif ve halkin önderi olan büyük bir alime isarettir.
■ Rüyada dalgiç görmek faydasiz olmakla beraber, bir devlet büyügüne hizmet ugrunda can ve malini tehlikeye sokan bir kimsedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver