Rüyada Bahçe Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Bahçe Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Bahçe Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Bahçe Görmek konusunda 5 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada güzel bir bahçeye girdiğini görmek, kalbinin İslâm sevgisi ile dolu olduğuna işarettir.
■ Yine bahçe görmek, Kur’ân-ı Kerim’e de delâlet eder.
■ Rüyada güzel bir bahçeden çıktığını görmek, kötü ve fena yola işarettir.
■ Bahçe çiçeklerinden alıp yediğini örmek, ilme ve dine hizmet ile tâbir olunur.

Bir kimsenin rüyada ev bahçesi görmesi, insanın muhafaza edilmesine ve namuskârlığına, mal ve evlâttan şüpheyi defetmeye alâmettir.
■ Bazı kere de ev bahçesi, oruç ve gece namazı gibi herkesin muttali olamıyacağı gizli ibadet edenlere delâlet eder.
■ Bazan da zühd ve takvaya ve Allahü Teâlâ’yı tesbih ve tasdik etmeye delâlet eder.

Rüyada bahçe görmek, uzun ömre, evlenmeye, berekete işaret eder.
■ Rüyasında bahçesini suladığım gören kimse karısıyla arası iyi olur, muhabbet vardır.
■ Hamile bir kadın kendini bahçede görürse kız çocuğu olur.
■ Çiçeklerle meyvalar ile süslü bahçe görmek çok hayırlıdır, bahçeye ağaç diktiğini görmek huzurlu hayata, rüyada kendini gül bahçesinde görmek hüzünle karışık bir hayata, bahçe sulamak maddi sıkıntılardan kurtulmaya, rüyada çok güzel bahçe içinde oturduğunu görmek şehit olarak ölmeye delalet eder.

Rüyada bahçe görmek, çok güzel, sağlıklı, mutlu ve başarılı bir döneme girildiğini, emellerin yerine geleceğini belirtir.
■ Bahçeye ağaç dikmek, rahat ve huzur içinde geçireceğiniz bir ömre işarettir.
■ Bahçe sulamak, bahçeyi kazdığınızı görmek ise:geçim sıkıntısına düşeceğiniz anlamına gelir.

Bakımlı ve yeşil bahçe dünya ve ahiret mutluluğudur.
■ Etrafı güzel bir duvarla çevrili bahçe, dindar ve mutlu bir kişi ve onun ailesidir.
■ Bahçe, dünya nimetlerinden fazlasiyle istifadeye, Gönül zenginliğine, Niyet ve amel güzelliğine delalet eder.
■ Bahçe iiçindeki duvarın yerinde yaban bitkisi ya da meyvesiz bir ağaç olduğunu görmek, düşük karakterli insanların başa geçmesine, din ve dünya fesadına, sözün ayağa düşmesine, Bahçede görülen sur ya da duvar kişinin din ve dünyaca güçlü olmasına, Bahçe duvarıdevlete, ağaçlar ve diğer bitkiler bu devletin ileri gelen memurlarına ; Bahçe içindeki ağaçlar kişiye nisbetle akrabalarına delalet eder.
■ (Ayrıca Bakınız; Bostan.)Rüyada bahçe görmek, çok güzel, mutlu, sağlıklı, başarılı bir döneme girildiğini, isteklerin yerine geleceğini belirtir.
■ Rüyada bahçe görmek, çok güzel, sağlıklı, mutlu ve başarılı bir döneme girildiğini, emellerin yerine geleceğini belirtir.
■ Bahçeye ağaç dikmek, rahat ve huzur içinde geçireceğiniz bir ömre işarettir.
■ Bahçe sulamak, bahçeyi kazdığınızı görmek ise:geçim sıkıntısına düşeceğiniz anlamına gelir.
■ Rüyada çiçek ve ağaçlarla dolu bir bahçe görmek, huzurlu ve mutlu bir yaşamın habercisidir.Yemyeşil bir bahçe düşlerin gerçekleşeceğini, rengarenk çiçekler açmış yeşillikli bir bahçede dolaşan kişi iş, para ve aşkta başarıya erişir.Bir bahçeye girdigini görmek, kalbine Islam sevgisi girecegine delalet eder.
■ Bahçe görmek Mushaf-i Serif ile de tabir olunur.
■ Bir bahçeye girdigini gören, din ve iman ile dogru yola girer.
■ Bahçeden çiktigini gören kötü yola sapar.
■ Bahçeden bir sey alip yedigini gören, ilme hizmet eder ve dinde iyilige kavusur.
■ Bazi yorumcular demislerdir ki: Bir bahçe görmek, fakat içindeki yeserenlerin ve agaçlarin ne oldugunu bilmemek, Islam ve din ile tabir olunur.
■ Bir bahçede bulundugunu ve bunun da kendi mali oldugunu görmek, rüya sahibinin dini kuvveti olduguna ve inancinin tam olduguna isarettir.
■ Baska birine ait olan bir bahçeye girdigini gören, iyi kimselerle tanisip arkadas olur ve onlarla birlikte hacca gider.
■ Bahçenin yanmasi, sökülüp dagitilmasi veya kurumasi iyi degildir.
■ Bahçenin yandigini görmek, o yerde Islamiyet’in zayiflayacagina; bahçeyi kendi eliyle atesleyerek yaktigini görmek, dinden çikacagina; bahçeyi bir selin yikip harap ettigini görmek, devlet baskaninin halka zulüm edecegine; bahçenin kendi kendine kurudugunu görmek, halk arasinda fesat çikarak Islamiyet’in unutulacagina delalet eder.Çiçek ve ağaçlarla dolu bir bahçe, huzurlu ve mutlu bir yaşamın habercisidir.Rüyada evinin bahçesini görmek, namusunuzun korunacağına, mal mülk edinmeye, meyva ağaçları ile dolu güzel bir bahçe görmek, nişanlanmaya ve evlenmeye, bahçeden çiçek toplamak, yapılacak olan işta destek görmeye, bahçe sulamak, sıkıntılı günler geçirileceğine, bahçeye ağaç dikmek, çok mutlu günler geçirmeye, bahçe kazmak, fakirliğe, kurumuş bahçe görmek, işlenecek bir suçtan dolayı mahkum olmaya işarettir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver