Rüyada Aydınlık Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Aydınlık Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Aydınlık Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Aydınlık Görmek konusunda 6 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada aydınlık görmek, ilim, irfan ve hikmete delâlet eder.
■ Bazı kere de bu rüya, sahibinin yapmak istediği bir işi başaracağına işarettir.
■ Yine aydınlık görmek, dinin kuvvetleneceğinin delilidir.
■ Rüyada karanlıktan aydınlığa çıktığını görmek, tasalardan, kederlerden kurtulmağa; çakmak ateşi çakar görmek, korkulardan emin olmaya delâlet eder.

İşlerde düzgünlüğün ve iyi halin işaretidir.
■ Karanlık ise, bunun zıddı.

Rüyada her yerin aydınlık olduğunu görmek ilim tahsil etmeye, üzüntü ve sıkıntılardan kurtulmaya, ümidi kestikten sonra çocuk sahibi olmaya, ard arda müjdelenmeye, muradına ermeye, borçları ödemeye delalet eder.
■ Rüyada güneşin doğduğunu görmek hayır ve menfaate, rüyada haddinden fazla göz kamaştıracak kadar aydınlık görmek o yılın bolluk ve bereket içinde geçeceğine işaret eder.

Hayallerinizin gerçekleşeceğine isteklerinizin olacağına işarettir.

*İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada aydınlık görmenin dört tabiri vardır:
■ 1-Hidayet
■ 2-İlim
■ 3-Doğru yol
■ 4-Doğru inanç
■ *Allame Meclisi: Aydınlık görmek; işinizin iyi olacağına, nimet ve mal elde edeceğinize, genişliğe çıkacağınıza, kariyerinizin yükseleceğine ve söz sahibi biri olacağınıza…
■ Mum, kandil, meşale, lamba vs.
■ gibi aydınlatma araçları görmek; zilletten kurtulacağınıza, işlerinizin düzene gireceğine, mal ve nimet bulacağınıza…
■ Mum, fener, meşale vb.
■ aydınlatma araçlarından herhangi birinin elinizde söndüğünü görmek; ömrünüzün kısalacağına ve bu yüzden tövbe etmeniz gerektiğine…
■ Birinin size herhangi bir aydınlatma aracı verdiğini görmek; dünya ve ahirette aziz olacak bir oğlunuzun dünyaya geleceğine ve önü kapalı işlerinizin tekrar açılacağına işarettir
■ *İbn-i Sirin: Aydınlık görmek dine, karanlık görmek ise dinsizliğe… [«Allah, inananların dostudur, onları karanlıklardan aydınlığa çıkarır.
■ İnkar edenlere gelince, onların dostları da tağuttur, onları aydınlıktan alıp karanlığa götürür.
■ İşte bunlar cehennemliklerdir.
■ Onlar orada devamlı kalırlar.»[72]]
■ Aydınlığın sizi kuşattığını veya bir başkasının sizi aydınlattığını görmek; bir şahsiyetten dini ve ilmi konularda bilgi alacağınıza işarettir
■ *Kirmani: Göğsünüzün üzerine aydınlık düştüğünü görmek; dindar ve iffetli biri olduğunuza ve akıbetinizin iyi olacağına işarettir.
■ «Allah kimin gönlünü İslam’a açmışsa o, Rabbinden bir nur üzerinde değil midir?»[73]
■ «O gün görürsün ki mümin erkeklerle mümin kadınların nurları, önlerinde ve sağlarında parlayıp koşmada; müjde bugün size; kıyılarından ırmaklar akan cennetlerde ebedi olarak kalacaksınız.
■ İşte en büyük kurtuluş ve başarı budur.»[74]

İlim ve elçiye, iç huzuru ve hidayete, iman etmeye, feraset ve uyanıklığa, Borcu ödemeye, her çeşit sıkıntıdan kurtulmaya delalet eder.
■ ( Daha geniş tabir için Bakınız; Nur, Sabah.)Hayallerinizin gerçekleşeceğine isteklerinizin olacağına işarettir.
■ Hayallerinizin gerçekleşeceğine isteklerinizin olacağına işarettir.Rüyasında kendisini aydınlık bir yerde gören kimsenin hayatında huzur verecek şeyler vardır.
■ Rüyada bulundugu yerde olagandan fazla aydinlik görmek, eger orada bir yangin gibi aydinlatacak bir sey yoksa, büyük bir kismete ve yillarinin bereket ve bolluk içinde geçecegine ve o yil hiç bir hastalik yüzü görmeyecegine delalet eder.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver