Rüyada Ali imran suresi Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Ali imran suresi Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Ali imran suresi Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Ali imran suresi Görmek konusunda 6 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada Âl-i İmran Sûresini görmek, rızık ve berekete, zekânın ve nefsin temizliğine delâlet eder.
■ Kur’ân-ı Kerim’den herhangi bir sûre veya âyet görmek hayra ve ilme işarettir.
■ Zira Kur’ân-ı Kerim Allah’ın kitabıdır ve Hakk’ın kelâmıdır.
■ Allah’ın kelâmını okumak elbette hayır ve saadetin ta kendisidir.
■ Hadis-i şerifte: “Kim Rabbi ile konuşmayı seviyorsa Kur’ân okusun!” buyurulmuştur.
■ Bu sebeple kişinin Âl-i İmran Sûresi’ni rüyada okuması veya görmesi, o kişinin halk arasında seçkin, günah ve hatadan beri olduğuna delâlet eder.
■ Kirmanî demiştir ki: -Bu sûreyi rüyada gören kişi, İslâm’a bağlı olur ve o hal ile ölür, o hal ile de gömülür.

Rüyada Al-i Imran Sûresi’ni veya ondan bir ayeti okuduğunu, yahut kendi üzerine okunduğunu görmek, insanlar arasında muteber olmaya, her türlü fenalıktan korunmaya ve ihtiyarlık anında bir evlada kavuşmaya delâlet eder.
■ Câfer-i Sâdık hazretleri demiştir ki: Rüyada Al-i İmran Sûresi’ni okumak veya okunduğunu görmek, insanlar arasında makbul ve aziz tutulmaya, dünya ve ahirette hayır ve nimete mazhar olmaya delâlet eder.

Rüyada Âl-i imran Suresi’ni okuduğunu görmek sonunda hayır ve menfaat elde edeceğiniz uzun bir yolculuğa çıkacağınıza işaret eder.

*İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada Al-i İmran suresini okumak; iman gücünüzün artacağına, dünya ve ahiret saadeti elde edeceğinize, dini konularda parmakla gösterilen biri olacağınıza ve hacetlerinizin reva olacağına…
■ *İbn-i Sirin: Kötülüklerden arınacağınıza ve insanların yanında beğenilir bir kişi olacağınıza…
■ *Kirmani: Akıbetinizin iyi olacağına…
■ Aynı surede «Gulillahumme…»[190] ayetini okuduğunuzu görmek; izzet ve makam bulacağınıza ve arzu ettiğiniz şeylere ulaşacağınıza işarettir.

Bu süreyi veya bu sürenin bir kismim rüya da okudugunu görmek, o kimsenin ailesi arasinda fazla durmamasina veya çok yolculuk yapmasina isaret eder.Bazi tabirciler bu rüya seçkin, masiyetten art ve hizmet ehli bir kimseye isa ret eder demisler

Kur’an-ı Kerim’den bu surenin okunması halk içinde seçkin bir yer edinmeye, ondan bir ayet okumak aile içinde az nasibe, çok yolculuk etmeye delalet eder.Rüyada Ali îmran suresini veya bu surenin bir kismini okudugunu yahut okundugunu gören, Ebu Bekir (RA) hazretlerine göre, akraba ve dostlari arasinda kismeti az olur.
■ Ihtiyarliginda çocugu olur.
■ Çok yolculuk eder.
■ Halk arasinda sevilir ve her türlü fenaliklardan uzak kalir.
■ Nafi ve îbn-i Kesir de bu sekilde yorumlamistir, îbn-i Sirin’e göre ise, halk arasinda sevimli, kötü hallerden kaçinan biri olarak yorumlaniyor.
■ Kirmani ise, rüya sahibi Islam dinine bagli olarak ölür ve gömülür.
■ Evladi yoksa Cenabi-i Hakk (c.c) ona bir evlat ihsan eder, diyor.
■ Cafer-i Sadik dininde ve hareketlerinde dogru, halk arasinda makbul ve aziz, dünya ve ahirette affa mazhar olur, buyuruyor.
■ Bir baska rivayete görede: Bu süreyi veya bu sürenin bir kismim rüya da okudugunu görmek, o kimsenin ailesi arasinda fazla durmamasina veya çok yolculuk yapmasina isaret eder.Bazi tabirciler bu rüya seçkin, masiyetten art ve hizmet ehli bir kimseye isaret eder demisler

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver