Rüyada Ala suresi Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Ala suresi Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Ala suresi Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Ala suresi Görmek konusunda 4 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir kimsenin rüyada bu mübarek sûreyi veya ondan bir parçayı okuduğunu veya kendi üzerine okunduğunu görmesi, çok tesbih etmeye, işlerin yolunda ve kolay olmasına, ahireti dünyaya tercih etmeye, ümmetin salihleri arasına karışmaya delâlet eder.
■ Cafer-i Sâdık’ tan.
■ O şöyle tâbir buyurmuştur: a) Güç işler Allah’ın lütfü ile kolay olur, b) Dindar ve ahireti dünyaya tercih edici olur, c) Lisanı hep Rabbihi zikreder, d) Sık sık rüya görür ve gördüklerini unutur.

Rüyada a’la suresini olduğunu görmek Allah’ı çok zikretmeye, işlerin kolaylaşmasına, ahreti dünyaya tercih etmeye delalet eder.

Rüyada A’la süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; çok tesbih etmeye, islerin yolunda ve kolay olmasina, ahireti dünyaya tercih etmeye isarettir.

Bu sureyi rüyasinda okuyan veya okundugunu görüp dinleyen kimse, ibadetle mesgul olur.
■ Dili, Allahü Teala’yi anmaktan bir an geri kalmaz.
■ Sik ,sik rüya görür ve çogunu hatirlamaz.
■ Basladigi zor isler kolay olur.
■ Unutkan biri oldugundan, çok kere duyduklarini ve gördüklerini unutur.
■ Bir baska rivayete görede: Rüyada Ala süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; çok tesbih etmeye, islerin yolunda ve kolay olmasina, ahireti dünyaya tercih etmeye isarettir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver