Rüyada Akika kurbanı Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Akika kurbanı Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Akika kurbanı Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Akika kurbanı Görmek konusunda 3 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

(Yeni doğan bir bebeğin başındaki ana tüyüne “Akika” denir.
■ Böyle bir çocuğun doğumuna şükrane olarak kesilen kurbana da “Akika” ismi verilmiştir).
■ Bir kimsenin rüyada akika kurbanı görmesi, saadete vesiledir.
■ İnsanın kuvvetlenmesine ve sünnet üzere yaşadığına delâlet eder.
■ Rüyada akika kurbanı kestiğini görmek, kayıp veya uzaktaki bir kişinin gelmesine, yahut bir hastanın şifa bulmasına veya mahkûm olan birinin ceza evinden kurtulmasına delâlet eder.

Rüyada doğan çocuk için kurban kesmek, kayıp bir kimsenin gelmesine veya bir hastanı n sıhhat bulmasına ya da bir hapisin kurtulmasına işaret eder.
■ Bazen de akika kurbanı kesmek, insanın kuvvetlenmesine ve sünnet-i seniyyenin yerine getirilmesine delalet eder.
■ Uyanıkken kesilmesi caiz olan bir şeyi rüyada kesse veya yapılması gereken bir şeyi yapsa rüya sahibinin dünya ve ahiret işlerinde yapmakta olduğu husus hakkındaki muamelenin güzel ve hoş olduğuna delalet eder.
■ Rüyada halk için bir domuz kesse veya haram olduğunu bildiği halde halka ölmüş bir şeyi takdim etse, rüya sahibinin ana ve babasına veya Allah’a asi olduğuna delalet eder.

Oğlan yahut kız çocuğu olmaya delalet eder.Rüyada dogan çocuk için kurban kesmek, kayip bir kimsenin gelmesine veya bir hastanin sihhat bulmasina ya da bir hapisin kurtulmasina isaret eder.Bazen de akika kurbani kesmek, insanin kuvvetlenmesine ve sünnet-i seniyyenin yerine getirilmesine delalet eder.
■ Uyanikken kesilmesi caiz olan bir seyi rüyada kesse veya yapilmasi gereken bir seyi yapsa rüya sahibinin dünya ve ahiret islerinde yapmakta oldugu husus hakkindaki muamelenin güzel ve hos oiduguna delalet eder.
■ Rüyada halk için bir domuz kesse veya haram oldugunu bildigi halde halka ölmüs bir seyi takdim etse, rüya sahibinin, ana ve babasina veya Allahu Tealaya asi olduguna delalet eder.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver