Rüyada Ağız Görmek ne demek, ne anlama gelir, neye işarettir, islami yorumu rüya tabiri

Etiketler:Ağız Rüya Tabiri, Ağız Rüya Tabirleri, Ağız Görmek, Ağız Gördüm, Ağız Ne Demek?, Ağız Nedir?, Rüyada Ağız Görmek,Rüyada Ağız Görmek Nedir?, Rüyamda Ağız Gördüm, Rüyamda Ağız Görmemin Anlamı Nedir? Rüya Tabirleri, Rüya Tabiri,Rüya Yorumları, Dini Rüya Tabirleri, İslami Rüya Tabirleri, Rüya Görmek Ne Demektir, Rüya Tabirleri ve Yorumları,Rüya,Rüya Görmek

Ağız, ölüme, hayata, söze, meskene, kaba, ha- mama, değirmene, mahzen ve sandığa, zevceye, içine su dökülen çukura, isteğe, tehlikeli yerlere, mâbede, rızka, sanata ve hidayete delâlet eder. Hasta olan bir kimse, ağzının büyük ve güzel olduğunu görse, o hastanın selâmet ve hayatına delâlet eder.
Ağız, içine giren şeyleri yuttuğundan ve belirsiz kaldığından su dökülen çukura, bütün maksatlar kendisiyle anlatıldığından maksada, ona giren şey onda helâk olduğundan tehlikeli yere, temiz bir yer olduğundan mâbede, hayatını idame ve hareketini sağlamak için rızıklandığından rızka delâlet eder. Ayrıca rüyada ağız görmek, hamile kadının doğum yapıp kurtulmasına da delâlet eder.
Ağzının güzel koktuğunu görmek, güzel sözler söyleyeceğine, fena koktuğunu görmek ise fena sözlere işarettir. Ağzının üzerine mühür vurulduğunu görmek, eğer mühürleyeni bilmezse, rüya sahibi için boşboğazlık kabilinden sözler söylememesine, eğer kimin mühür vurduğunu biliyorsa, o adama karşı ileri geri lakırdı söylememesine, aksi takdirde ondan bir fenalık göreceğine delalet eder
Ağzında gem olduğunu görmek, oruç ile yorumlanır. Bu tabir rüya sahibinin dindar olmasına göredir. Ama kötü bir kişi ise bu bir ihtardır.
Bir yorumcuya göre ağız bilim ve zikrin olduğu kadar küfür ve isyanın da çıktığı yerdir. Ağızdan berrak bir su çıktığını görmek, sözlerinden insanların yararlanacağına; ağzından kan ve irin aktığını görmek, insanları inciteceğine ve günah kazanacağına; ağzından şerbet veya süt aktığını görmek, zikir ve ibadetle meşgul olacağına. Tatlı dili ile herkesi memnun edeceğine; ağzından acı, ekşi veya sıcak su aktığını görmek, kötü sözler söyleyip halkı kandırmaya yahut sert ve kırıcı sözleri ile onları inciteceğine işarettir.
Rüyada ağız görmek işlerin hem başlangıcı hem de sonu- dur.Rüyada söylediği her söz, sahibinin hayrına ve şerrine işarettir. Yediği yani ağzına soktuğu şey de onun kısmeti ve rızkıdır.
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver