Rüyada Af Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Af Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Af Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Af Görmek konusunda 6 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir kimse rüyada affedildiğini görse, bu felah ve saadete işarettir.
■ Yine affa uğramak, Cenâb-ı Hakk’ın mağfiretini, rızasını kazanacak bir amele delâlet eder.

Rüyada kendisine karşı kusurlu birinin yaptığı hatayı affettiğini görmek, yüce Allah’ın mağfiretine nail olacak bir amele delâlet eder.
■ Rüyada kendi kusurunun affedildiğini görmek, uzun ömre, şan ve şöhrete ve himayeye mazhar olmaya işarettir.
■ Rüyada Allahu Teâlâ ve O’nun Resulü tarafından bağışlandığını görmek, güzel bir akibete delâlet eder.
■ Yine bu rüya, o kişinin tevbe ederek hidayete erişeceğine işarettir.
■ Rüyada üzerine had vurulması veya kısas yapılması gereken birini affettiğini görmek, günahlarının Allahu Teâlâ tarafından bağışlanacağına delâlet eder.
■ Suçluyu cezalandırmaya gücü yettiği halde ve buna da hakkı varken, onu affettiğini görmek, günahlarının Allahu Teâlâ tarafından bağışlanacağına delâlet eder.
■ Suçluyu cezalandırmaya gücü yettiği halde ve buna da hakkı varken, onu affettiğini görmek, rüya sahibinin Cenâb-ı Hak’tan korktuğuna ve haşyet üzere bulunduğuna delâlet eder.
■ Cezaya müstehak olan günahkâr bir kişinin rüyada Rabbi Teâlâ tarafından isyan ve hatalarının bağışlandığını görmesi: “(Habîbim), O küfredenlere söyle ki : Eğer düşmanlıktan vazgeçerlerse, geçmişteki günahları bağışlanır.” (Enfal, 38) mealindeki âyet gereğince, o zatın doğru birisi olduğuna delâlet eder.

Rüyada birisinin af dilediğini görmek, o kişinin haksızlığa uğrayacağına ve bir müddet sıkıntı çekeceğine işarettir.
■ Başka bir kimse tarafından affedildiğini görmek doğru olmayan bir karakterinden dolayı üzülmesine, Allah tarafindan affedildiğini görmek rüya sahibinin günahlarından tövbe etmesine ve kefaret vermesine delalet eder.

Birisini affettiğinizi görmek, işlediğiniz sevaplardan dolay ALLAH’IN sevgili kullarından birisi olduğunuzu size müjdeler.
■ Af dilemek, bir haksızlığauğrayacağınız ve bundan duyacağınız üzüntü duyacağınız anlamındadır.

Affetmek büyüklüge isarettir.
■ Rüyada bir kimsenin yaptigi bir hatadan dolayi af diledigini ve onu affettigini görmek, herkese karsi iyi kalpli oldugunuza isarettir.
■ Sizin islediginiz bir çok suçtan dolayi affedildiginizi görmeniz, hatali sekilde davrandiginiza ve bu hatayi mutlaka düzeltmeniz gerektigine delalet eder.

Birisini affettiğinizi görmek, işlediğiniz sevaplardan dolay ALLAH’IN sevgili kullarından birisi olduğunuzu size müjdeler.
■ Af dilemek, bir haksızlığa uğrayacağınız ve bundan duyacağınız üzüntü duyacağınız anlamındadır.
■ Birisini affettiğinizi görmek, işlediğiniz sevaplardan dolay ALLAH’IN sevgili kullarından birisi olduğunuzu size müjdeler.
■ Af dilemek, bir haksızlığa uğrayacağınız ve bundan duyacağınız üzüntü duyacağınız anlamındadır.Affetmek, kişinin bir hayır işleyeceği, birini sevindireceği ve sevaba gireceğine işarettir.
■ Af dilemek ise kısa bir süre sonra güç duruma düşüleceğine işarettir.Affetmek büyüklüge isarettir.
■ Rüyada bir kimsenin yaptigi bir hatadan dolayi af diledigini ve onu affettigini görmek, herkese karsi iyi kalpli oldugunuza isarettir.
■ Sizin islediginiz bir çok suçtan dolayi affedildiginizi görmeniz, hatali sekilde davrandiginiza ve bu hatayi mutlaka düzeltmeniz gerektigine delalet eder.Rüyada bir mahkeme salonunda hakim karsisinda iken bir suçundan dolayi affedildigini görmek, Allahu Teala tarafindan günahlarinin affedildigine delalet eder.
■ Kendisinin bir baskasini affettigini görmek, o kisiden bir hayir ve iyilik gelecegine; yaptigi bir kabahatten dolayi anne veya babasinin kendisini affettigini görmek, anne ve babasina karsi itaatinin gevsedigine ve tövbe etmesi gerektigine isarettir.
■ Bir baska rivayete görede: Cezaya müstahak olan günahkar bir kimsenin rüyada Allahu Teala tarafindan suç ve kusurlarinin affedildigini görmesi, o kimsenin, dogru birisi olduguna veya kefaret vermesine isaret eder.Rüyada affetmek iyidir.
■ Bir suçlunun kabahatini affettigini gören, Cenabi Hakkin magfiretini çeken bir is isler.
■ Bazi yorumcular, bir kabahatlinin kabahatini affetmek, ecir ve sevaba nail olmaya delalet eder, demislerdir.
■ Bazilarina göre; rüyada size kötülük yapan bir kimseyle baristiginizi ve onu bu hareketlerinden dolayi affettiginizi görmeniz, size karsi islenen maddi bir hatadan dolayi bir hayli zarara girdiginize, fakat bunu yapan kimsenin maddi durumu zararinizi karsilayacak durumda bulunmadigi için ondan bir sey istemediginize bu sekilde bir büyüklük gösterdiginize delalet eder.
■ Bir baska rivayete görede: Rüyada bir yaptigi suç ve kusurunu affettigini gören kimse, Allahu Tealanin affina mazhar olacak bir amel yapar.
■ Bir kimse, baska bir kimseyi kendisinin kusurunu affettigini görse, o kimsenin ömrü uzun olur ve yüksek mertebeye erisir.
■ Suçluyu cezalandirmaya gücü yeten bir kimsenin rüyada onu affetmesi, o kimsenin Allahu Teala’ dan korku ve hasyet (çekingenlik) üzere bulunduguna isaret eder.
■ Rüyada kusuru affedilen kimsenin, ömrü uzun olur ve himaye edilir.
■ Rüyada af magfirettir.
■ Bir kimse rüyada kendi kusurunu Allahu Teala veya Pemgamberin (S.A.V.)’ efendimizin atfettigini görse, o kimsenin tevbe ederek hidayete erisecegine ve akibetinin güzel olacagina isaret eder.
■ Bir kimse, baska bir kimseyi kendisinin kusurunu affettigin! görse, o kimsenin ömrü uzun olur ve yüksek mertebeye erisir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver