Rüya Nedir Hakkında Bilgi

Rüya Nedir

Rüya anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Rüya Nedir, Rüya Ne Anlama Gelir, Rüya Ne Demektir, Rüya Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Rüya ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Rüya Anlamı

Uyku sırasında zihinden geçen hayal dizisi, düş. Uyku sırasında her çeşit imge, duyusal bir algının etrafında birleşerek rüyayı ortaya çıkarır. Rüyada imgeler birbiri ardına gelir. Rüya görüldüğü sırada algılanan duyumların gerçek olduğu sanılır, ancak uyanıldıktan sonra bunların gerçek olmadığı anlaşılır. Buna rağmen rüya görürken, gördüklerimizin gerçek olup olmadığını kendi kendimize sorarız. Bu, düşünce ve yargının rüya sırasında da devam ettiğini göstermektedir. Düşüncenin rüya içindeki müdahalesi geçici ve kesin değildir; müdahale kesin ve sürekli olduğu zaman kişiyi uyandırır. Sözgelimi, rüyasında korkulu hayaller gören bir kimse, heyecanının en yükseldiği yerde uyanır.

Uyku ve rüya ile ilgili bilgiler Freud ve psikanaliz sayesinde oluşmuştur. Uyku anında soyut düşünce merkezleri işlevlerini durdururken, duyumsal düşünce merkezleri işlevlerini sürdürürler. Rüya görülürken imge ve duyumlar zihnin denetiminden çıkarak kişinin eğilimlerine, heyecanlarına, tutkularına bağlı olarak fantezi olaylar, anlamsız geçişlerle birbirini izler. Psikanalizin ortaya koyduğuna göre, rüya, kişinin içgüdülerini, ilkel duygusallığını yansıtır. Bu bakımdan kimi ruhsal hastalıkların ortaya çıkarılmasında psikanalistlerin başvurdukları en önemli yöntem, hastanın gördüğü rüyaların yorumudur. Çok eski zamanlardan beri yaygın olarak rüya yorumları yapmak, bundan gelecek için kehanette bulunmak insanların zihnini oldukça meşgul etmiştir.

Konu ile ilgili aramalar: Rüya Nedir Rüya ödev ara Rüya kelime anlamı Rüya sözlükte ara Rüya ansiklopedi bilgi bankası ara Rüya ne demek Rüya neye denir

Rüya ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver