Rutubeti Zararları, Rutubetin Bebeklere Zararı, Rutubetin Etkileri

rutubetin sağlığa zararları, rutubetin sağlık için zararları nelerdir, rutubetli evin zararları, rutubetli havanın zararları

Rutubetli havanın zararları nelerdir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Daha çok katlarda zemin katta yaşayan kişilerin sorunu olan rutubet genellikle zararlı olmamakta ancak fazla miktarda olduğu zaman sağlık için oldukça tehlikeli olmaktadır. Havadaki su buharı olarak tanımlanan rutubetin kendisi değil fazlası zarardır desek daha doğru bir şekilde ifade etmiş oluruz. Belli bir oranda fazlalaşan rutubet hem sağlığımız için hem de evimizde bulunan eşyalar için zararlı olmaktadır. Bilhassa rutubet bebeklere daha fazla zararlıdır diyebiliriz.

Evlerde aşırı miktarda yoğun olarak bulunan rutubet başta bedenimiz olmak üzere eşyalarımıza varana kadar tehlike oluşturmaktadır. Uzmanlar evinde yoğun rutubet bulunan kişilerin bilhassa romatizma hastalıklarına yakalanma oranının yüksek olduğunu söylemekteler. Üstelik rutubetli ortamlar virüs ve bakterilerin çoğalmasına da oldukça uygundur.

Rutubet sağladığı ıslaklık nedeniyle mobilyalarda küflenme, bozulma, paslanma ve çürüme gibi sorunlara yol açmakta ve kötü kokusu ile de sağlıklı bir yaşam alanımız olmasını engellemektedir. Güve ve bakterilerin en sevdiği ortam olan rutubetli alanlarda yaşanmamalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver