Rulman Nedir Hakkında Bilgi

Rulman Nedir

Rulman anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Rulman Nedir, Rulman Ne Anlama Gelir, Rulman Ne Demektir, Rulman Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Rulman ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Rulman Anlamı

Dönen parçalar için yatak olarak kullanılan vasıflı çelikten yapılmış makine elemanı. Bilyalı, makaralı (masuralı) ya da iğneli rulman çeşitleri vardır. Hepsinde de dairesel bir iç ve dış bilezik ile bunlar arasında çalışan çok sayıda bilya ya da silindirik makara (masura) veya iğne ile bunları yerinde tutan kafes adlı parçalar bulunur.

Dış bilezik makinenin sabit parçasına, iç bilezik ise hareketli parçasına geçirilir.

Rulmanlar delik çaplarına, diş çaplarına ve enlerine göre sınıflandırılır. Taşıdıkları yüke göre eksenel ve radyal rulman ya da bileziklerinin kesit biçimine göre konik rulman gibi adlarla da anılırlar.

Rulmanlar yuvalarına genellikle presle sıkıştırılarak “çakılırlar”.

Konu ile ilgili aramalar: Rulman Nedir Rulman ödev ara Rulman kelime anlamı Rulman sözlükte ara Rulman ansiklopedi bilgi bankası ara Rulman ne demek Rulman neye denir

Rulman ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver