Rugby Nedir Nasıl Oynanır Hakkında Bilgi

Rugby Nedir Nasıl Oynanır

Rugby anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Rugby Nedir, Rugby Ne Anlama Gelir, Rugby Ne Demektir, Rugby Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Rugby ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Rugby Anlamı

Yumurtamsı bir topu, karşı kaleye sokmak ya da kaledeki yatay direğin üstünden aşırmak ve böylece sayı alma temeline dayanan oyun. 1820′lerde ilk kez İngiltere’de Rugby adlı bir okulda oynandığı için bu adla anılır. Kural olarak on beşer kişilik iki takım arasında kırkar dakikalık iki devre oynanır. Oyuna ayak vuruşuyla başlanır, ondan sonra topu elle tutmak, atmak, taşımak ya da ayak vuruşu serbesttir. Elle yalnızca geriye doğru pas verilebilir. Rugby, uzunluğu 95-100 m., genişliği 68,40 m. olan dikdörtgen biçiminde bir çim sahada oynanır.

Konu ile ilgili aramalar: Rugby Nedir Rugby ödev ara Rugby kelime anlamı Rugby sözlükte ara Rugby ansiklopedi bilgi bankası ara Rugby ne demek Rugby neye denir

Rugby ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver