Ruam Nedir Hakkında Bilgi

Ruam Nedir

Ruam anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Ruam Nedir, Ruam Ne Anlama Gelir, Ruam Ne Demektir, Ruam Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Ruam ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Ruam Anlamı

At, eşek ve katırlarda görülen, Pseudomonas mallei türü bakterilerin yol açtığı bulaşıcı hastalık; sakağı. Hastalık, enfeksiyonlu hayvanların kirlettiği su ve besin maddeleriyle temas yoluyla yayılır. Başlangıçta bezecikler oluşur ve bunlar akıntılı yaraya dönüşür. Ateş de yapan ruam, burun, ağız ve solunum kanallarında ya da deride yerleşir. Pnömoni, akciğer apsesi, artrit ve menenjite yol açabilir. Yaralar ve burun akıntısı evresinde tedavi edilmezse öldürücü olabilir. Hastalıklı hayvanlarla ilgilenen kimselerin ruama yakalanması seyrektir; ancak bulaşması halinde hızla seyreden enfeksiyon, ölüme yol açabilir. Sağlık kurallarına uyulması, temiz bakım ve antibiyotikler sayesinde eskiden yaygın olan ruamın önüne geçilmiştir.

Konu ile ilgili aramalar: Ruam Nedir Ruam ödev ara Ruam kelime anlamı Ruam sözlükte ara Ruam ansiklopedi bilgi bankası ara Ruam ne demek Ruam neye denir

Ruam ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver