Romatizma Bitkisel Çözüm, Romatizma Bitkisel Çözümler, Romatizma Bitkisel Tedavi

romatizma doğal tedavi, romatizma hastalığına bitkisel çözüm, romatizma tedavisi, romatizmanın bitkisel tedavisi

Romatizma bitkisel tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Vücudun her tarafında görülebilecek bir hastalık olan romatizma, mafsal ve kas sistemini etkileyerek çeşitli semptomların hissedilmesine neden olmasının yanı sıra en çok verdiği ağrıdan yakınmamıza neden olur. Sabah bizimle birlikte gözünü açan bu ağrılar, gün boyu hissedilir ve çoğumuz bu ağrılara katlanmak zorunda kalırız. Ancak artık ne romatizma ağrısına ne de romatizmadan kaynaklanan sorunlara katlanmak zorunda kalmamamızı sağlayacak bitkisel çözümler var. İşte romatizmaya iyi gelen bitkiler ve bu bitkilerden hazırlanan şifalı kürler.

 

Romatizmaya bitkisel çözüm

 

Dişbudak yaprağı
Yarım kilo suda haşlayacağınız dişbudak yaprağı romatizma hastalığına çok iyi gelecektir. Haşlamak için dişbudak yaprağından 35 gr. kullanmanız yeterli. (1 günde bitirilecek)

Sarımsak
Sabah uyanır uyanır uyanmaz 1 adet sarımsak yiyin.

Kenevir yaprağı
Bir bardak sıcak suda bir tutam keneviri haşlayın.

Frenküzümü yaprağı
Yüz gram frenküzümünü 50 gramlık dişbudak yaprağı ve margarit ile iyice karıştırıp, 1 bardak sıcak suda demlenerek içilir.

Yulaf, kepek
Kepek ile yulafı ısıtıp bir tülbentin içine koyun. Bu tülbenti daha sonra ağrıyan bölgelerinizde gezdirin. Romatizma ağrılarına çok iyi gelecektir.

Leylak
Beyaz leylağı zeytinyağının içine koyup, güneşte bekletin. bu bekleme 1 ay sürmeli. 1 ay sonra ağrıyan bölgelerinizi bununla ovmalısınız.
Beyaz bir leylak 1 ay süreyle güneşte zeytinyağı içinde bekletilir. Bununla ağrıyan yerler iyice ovulur.

Hardal tohumu
Hardal tohumunu yutmakta romatizma hastalığına çok iyi gelecektir.

Bitkisel çaylar
Huşağacı yapraklarından, çuha çiçeğinin çiçeklerinden, söğüt kabuğundan, söğüt yaprağından, şimşir kabuğundan yapılan çaylar da tavsiye edilir.

Kekik yağı
Kekik yağı ile eklemlerinize masaj yapın.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver